Ekosystem w słoiku?

http://www.jarofforest.pl http://www.jarofforest.pl

Jar of Forest to start-up Barbary Żerkowskiej, polegający na sprzedaży unikatowych roślinnych kompozycji, które tworzą cały ekosystem… w słoiku! Tego rodzaju produkty stanowią nie tylko efektowny i oryginalny pomysł na prezent, lecz także dają nam możliwość obcowania z przyrodą w miniaturowej wersji - na wyciągnięcie ręki!Spółka Jar of Forest jest niewielką manufakturą, której celem jest tworzenie niebanalnych i spersonalizowanych produktów. Las zamknięty w słoiku, poza tym, że może stanowić unikatową dekorację mieszkania, wpisującą się w modny obecnie nurt „eskapizmu” w dizajnie, jest także świetnym pomysłem na prezent. Co ciekawe, Jar of Forest to nie jedyna polska firma tworząca roślinne kompozycje w szkle. Na naszym rynku już od pewnego czasu działają m.in. GreenBells czy Forest Forever.

Pory roku za szkłem

Barbara Żerkowska, założycielka Jar of Forest, jest absolwentką łódzkiej ASP. Tworząc dynamiczne dekoracje w słoikach wiąże swoje zamiłowanie do roślin z teorią na temat kompozycji artystycznej. Fenomen mini ekosystemów polega na tym, że ich posiadacze mogą w domowym zaciszu obserwować przemiany zachodzące w przyrodzie. Na wiosnę słoik nabiera barw, zaś zimą rośliny są pozbawione liści.

Przygarnij ekosystem

Jak na początkujący biznes, oferta Jar of Forest, jest całkiem urozmaicona. Do wyboru mamy zarówno „Leśne Mokradło” mieszczące się w litrowym słoiku, jak i „Parkową Alejkę” o powierzchni 25 litrów. Poza spełnianiem funkcji dekoracyjnej, leśne słoiki mają za zadanie poszerzać wiedzę konsumentów na temat przyrody. Każdy posiadacz mini ekosystemu staje się bowiem opiekunem wchodzących w jego skład roślin. Przez pierwszy rok mini las wymaga pielęgnacji, zgodnie z załączonymi instrukcjami. Po tym czasie słoik można szczelnie zamknąć i obserwować rozwój ekosystemu oraz  zachodzące w nim przemiany.

Jar of Forest w Warszawie

Twórczyni projektu rozważa obecnie poszerzenie oferty o narzędzia przeznaczone do pielęgnacji słoików. Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby zobaczyć na żywo dzieła wchodzące w skład oferty Jar of Forest – przed końcem 2017 roku prace Barbary Żerkowskiej będzie można obejrzeć i kupić w sklepie stacjonarnym w Warszawie.
Alicja Chrząszcz


Źródło: www.pb.pl, www.jarofforest.pl
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy