Jak wybrać odpowiednią choinkę do mieszkania?

Nie ma znaczenia czy właśnie szykujemy się do pierwszych świąt Bożego Narodzenia w naszym nowym domu, czy może to już kolejne. Za każdym razem powinniśmy poświęcić trochę czasu na zaplanowanie wieczerzy wigilijnej, dekoracji, które wykorzystamy, jak i wybór odpowiedniej choinki. Im więcej drzewek obejrzymy, tym pewniejsi będziemy swojej decyzji.choinkafot.Pixel-Shot/shutterstock.com
Każdy zna tradycyjne drzewka

Niewątpliwie, gdyby spytać większość ludzi, to tradycyjna choinka byłaby dla nich drzewkiem, którego gałęzie sięgają do samej ziemi.

Jeszcze do niedawna im wyższa choinka, im bardziej gęsta i równa, tym większym cieszyła się zainteresowaniem. Obecnie jednak możemy wybierać w czymś zupełnie innym. Warto na spokojnie przyjrzeć się temu, jak prezentuje się choinka na pniu. Może to właśnie będzie drzewko, które w tym roku skradnie nasze serce? Taka choinka ma wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę, zanim ostatecznie zdecydujemy się na którąś z propozycji. Jeśli do tej pory, podczas odkurzania w pobliżu choinki, obawialiśmy się strącenia bombek, teraz nie będziemy mieli tego problemu. Taka choinka na pniu, od dołu nie ma gałęzi, a to oznacza, że spokojnie będziemy mogli pod nią odkurzyć czy umyć podłogę. Nie obawiając się strącenia wiszących na niej ozdób.

Kiedy tradycyjna, a kiedy na pniu?

Jeżeli nie mamy w domu zwierząt ani małych dzieci, to spokojnie możemy rozważyć zakup tradycyjnej choinki, której gałęzie zaczynają się u samego dołu. Nie będziemy musieli się martwić, że małe rączki będą próbowały sięgać po ozdoby, a psi nos będzie sprawdzał, czy coś się tam dla niego nie ukryło. Taka choinka sprawdzi się również w większych pomieszczeniach, gdzie nie musimy się głowić, jak nie zastawić całej przestrzeni. Jeśli jednak w naszym domu są małe dzieci, psy, koty czy wolno biegające króliki, to warto rozważyć choinkę na pniu. Jej dolne gałązki będą na takiej wysokości, że nic nie będzie im zagrażało. Dodatkowo w małych pomieszczeniach taka choinka sprawdzi się idealnie, bo nie będziemy mieli poczucia, że je przytłacza. Wręcz przeciwnie, swoim kształtem, będzie takie pomieszczenia delikatnie uzupełniała.

Przede wszystkim ma się nam podobać

Każda choinka tradycyjna i taka bardziej nowoczesna – na pniu, żywa, jak i sztuczna, ma swój urok. W każdym z tych przypadków, patrząc na drzewko, będziemy odczuwali świąteczną atmosferę, która kojarzy się nam z radością, obecnością najbliższych czy zapachem pierników. Dlatego tak naprawdę nie powinniśmy się kierować modą, a wyłącznie tym, co podoba się nam i pozostałym domownikom. W końcu to my będziemy przez kilka kolejnych tygodni patrzyli na to drzewko, i to my będziemy je ozdabiali. Jeśli uwielbiamy choinkę, w kształcie, który towarzyszy nam od wielu lat, to nadal taką kupujmy. Jeśli lubimy wszystko, co nowoczesne, możemy zdecydować się na choinkę na pniu. Tak naprawdę ważne jest to, aby ta choinka nam się podobała i żeby zmieściła się w miejscu, które dla niej zaplanowaliśmy. Dlatego musimy pamiętać nie tylko o sprawdzeniu jej szerokości, ale też wysokości. Przy tym ostatnim, jeśli planujemy założyć Gwiazdę Betlejemską na czubek choinki, musimy pamiętać, aby była ona odpowiednio niższa i nie dotykała samego sufitu.

art.sponsorowany
Ocena (0) Oceń: