Kawa zamiast viagry?

Kawa postawi Cię na nogi – dosłownie i w przenośni. Mężczyźni, którzy piją jedną albo dwie filiżanki kawy dziennie są obciążeni w mniejszym stopniu ryzykiem zaburzeń erekcji.fot. shutterstockfot. shutterstock
Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy pili między 85 mg i 170 mg kofeiny dziennie byli o 42 procent mniej narażeni na impotencję, niż osoby, które kawy w ogóle nie piły. Przy spożyciu kofeiny na poziomie 171-303 mg ryzyko to malało o 39 procent. Czyli wystarczy kubek kawy dziennie (140 mg kofeiny), by cieszyć się sprawnością seksualną.
„Co ciekawe zauważyliśmy poprawę sprawności seksualnej u mężczyzn otyłych, z nadwagą i nadciśnieniem. Takich efektów kawa nie powodowała u osób z cukrzycą. Bo jak wiadomo cukrzyca jest jednym z najsilniejszych czynników zaburzających erekcję.” – powiedział główny autor badania dr David Lopez z UTHealth School of Public Health.

Kawa znana jest z tego, że zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy typu 2 a nawet nowotworów skóry. Kawa ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Zapobiega chorobie Alzheimera, Parkinsona i powstawaniu niektórych nowotworów w układzie nerwowym. Takie właściwości kawy wynikają z kofeiny, która występuje w jej ziarnach.

Kofeina wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi, a tym samym ukrwienie całego organizmu, w tym penisa.

Kawa zawiera także szereg przeciwutleniaczy i substancji roślinnych, które nadają jej charakterystyczny smak, zapach.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. “http://www.newsmax.com/Health/Health-News/coffee-erectile-dysfunction-viagra/2015/05/20/id/645742/”; data dostępu: 2020-11-10
Ocena (3.5) Oceń: