Pokonaj wiosenne przesilenie!

fot. moodboardphotography/Flickr CC fot. moodboardphotography/Flickr CC

Jesteś osłabiony i ciągle chce Ci się spać? Masz problemy z koncentracją i często chodzisz rozdrażniony? Do tego dochodzi poczucie rozbicia i rezygnacji. To objawy wiosennego przesilenia. Jak je pokonać?Organizm zmęczony mało ruchliwym trybem życia, chłodem i niedoborem światła potrzebuje czasu, by przystosować się do wiosennego rytmu. Proces adaptacji potrwa około miesiąca. W tym czasie zwiększa się częstotliwość oddychania oraz wzrasta poziom hormonów, które wpływają na nasze samopoczucie. Jak przetrwać ten okres?

Oto kilka cennych rad!


Po pierwsze, nie zapominaj o pożywnym śniadaniu. W końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zadbaj, by na twoim talerzu pojawiły się surowe warzywa. One dostarczą Ci energii do działania na cały dzień! Warto też sięgać po owoce, zwłaszcza cytrusy bogate w witaminę C.

Pamiętaj o śnie. Ośmiogodzinny wypoczynek pozwoli zregenerować organizm i wpłynie na lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Abyś mógł dobrze zasnąć, unikaj obfitej kolacji oraz napojów typu kawa czy mocna herbata. Zamiast zwykłej herbaty pij zieloną oraz napary z kwiatu hibiskusa, owoców dzikiej róży i czarnego bzu.

Przewietrz też pomieszczenie w którym śpisz. To najprostszy sposób na pozbycie się krążących w powietrzu bakterii i wirusów oraz zahartowanie i dotlenienie organizmu.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy