Pudełka ozdobne – przegląd najlepszych opakowań ozdobnych dostępnych na rynku

Pakowanie prezentów może być prawdziwą sztuką, ale prezenty zapakowane w szeroko dostępne na rynku opakowania również mogą prezentować się bardzo elegancko i estetycznie.ozdobne pudełkafot. Adobe Stock
Na rynku opakowań dostępnych jest wiele rodzajów pudełek ozdobnych, torebek i innych rodzajów opakowań ozdobnych. Najczęściej wybierane są torebki prezentowe, ponieważ można zmieścić w nie większość prezentów, a przy tym są bardzo praktyczne – nie wymagają pakowania – wystarczy włożyć prezent i gotowe. Do pakowania mniejszych przedmiotów wykorzystuje się z kolei pudełka ozdobne. Prezentują się bardzo elegancko, ale nie każdy prezent się do nich zmieści. Do pakowania biżuterii i akcesoriów można użyć woreczków ozdobnych. Ostateczny wybór opakowania zależy od wielkości i kształtu prezentu oraz od efektu końcowego, jaki chce się uzyskać.

Pudełka ozdobne na prezenty

Wygodne w użyciu i bardzo eleganckie są kartony ozdobne. Są dostępne w kilku rozmiarach, więc można umieścić w nich różne prezenty, nie tylko te małe. Prezent wygląda bardzo estetycznie, a dodatkowo obdarowany takie pudełko może wykorzystać do przechowywania. Szczególnym rodzajem pudełek kartonowych ozdobnych są opakowania na butelki. Dzięki nim wręczany alkohol prezentuje się dużo lepiej niż w zwykłej torebce na wino. Pudełka ozdobne mogą jednak służyć nie tylko do pakowania prezentów.

Opakowania ozdobne nie tylko na prezenty

Okazuje się, że pudełka ozdobne mogą być wykorzystane także do innych celów niż tylko samo pakowanie prezentów. Używa się ich także do dekoracyjnej prezentacji produktów. Produkty w takich eleganckich pudełkach można eksponować w sklepie, na targach branżowych i wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba.

Poza tym mogą być wykorzystywane także do przechowywania różnych przedmiotów w domu i w biurze. Z powodzeniem mogą zastąpić zwykłe, nieatrakcyjne wizualnie pudełka, zwłaszcza jeśli stoją na widoku (np. na regale czy półce).

Najlepsze opakowania ozdobne

Do najczęściej i najchętniej używanych opakowań ozdobnych zalicza się m.in.:
  •     papierowe torebki ozdobne
  •     torby z indywidualnym nadrukiem (przede wszystkim na prezenty firmowe/biznesowe)
  •     materiałowe woreczki na prezenty
  •     papier ozdobny gładki lub we wzory (także okolicznościowe)
  •     folia celofanowa (przezroczysta i kolorowa)
  •     bibuła gładka
  •     pudełka kartonowe ozdobne (kolorowe, lakierowane, pokryte papierem o różnej strukturze)
  •     specjalne opakowania na butelki
  •     torebki foliowe.

Aby efekt pakowania był zadowalający, warto skorzystać także z akcesoriów do ozdobnego pakowania, jak np. wstążki, taśmy, rafie czy ozdobne wypełniacze do paczek – bibuła, papier kolorowy, wypełniacz SizzlePak.

Wyżej wymienione opakowania ozdobne, w tym kartony ozdobne, a także szereg akcesoriów do eleganckiego pakowania prezentów można znaleźć w sklepie RAJA: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne_C23.html.

art. sponsorowany
Ocena (2.4) Oceń: