Rozłóż namiot w powietrzu

Biwakowanie pod namiotem nie każdemu odpowiada. Kamienie, patyczki i szyszki mogą skutecznie dać się we znaki, wbijając się boleśnie w nasze plecy. Do tego jeszcze przyroda, która wdziera się do naszego namiotu. Czy jest na to rada?


Biwakowanie w powietrzu. Takie rozwiązanie oferuje Tenstile – namiot, który dosłownie wisi w powietrzu. Na czym polega sztuczka? Tego namiotu nie rozbija się na ziemi przy pomocy tzw. śledzi, tylko rozwiesza między drzewami. Umożliwia to specjalna konstrukcja namiotu i solidne ramiączka odchodzące z jego rogów.
Największy model Tentsile jest w stanie unieść 400 kg, co w zupełności wystarczy dla 3 osób i ich ekwipunku. Gwarancją spokojnego snu jest odpowiednie zamocowanie taśm – bez tego może czekać nas twarde lądowanie. To co jest zaletą namiotu, dla niektórych może stanowić problem. Fakt, że Tentsile jest zawieszony nad ziemią sprawia, że trzeba się trochę nagimnastykować żeby do niego wejść.

Namiot, to wymysł założyciela firmy Tentsile, Alex’a Shirley-Smith i projektanta Kirk’a Kirchev, dla których wyjściowym pomysłem było stworzenie przenośnego domku na drzewie. Najwyraźniej pomysł chwycił, bo w pierwszym roku firma Tentsile Stingrays sprzedała ponad 3000 sztuk. Ceny namiotów wahają się od 1350 do 2450 złotych. Kupić jest można na stronie Tentsile.com.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. “http://www.tentsile.com”; data dostępu: 2016-06-22
Ocena (4.0) Oceń: