Superfood - jedzenie które leczy

Już Hipokrates mawiał: „Niech jedzenie będzie twoim lekarstwem” Już Hipokrates mawiał: „Niech jedzenie będzie twoim lekarstwem”

Poprawia nastrój i stawia na nogi w okresie obniżonej odporności. Wspomaga organizm w trakcie intensywnego wysiłku i regeneruje po. Nasza kuchnia, to apteka pełna naturalnych i smacznych lekarstw, które mogą stanowić uzupełniającą kurację przy nadciśnieniu, depresji i wielu innych schorzeniach. Już Hipokrates mawiał: „Niech jedzenie będzie twoim lekarstwem”. Zatem co warto jeść? Jakie produkty zawierają najwięcej witamin, minerałów, protein, oksydantów i innych składników korzystnych dla naszego organizmu?Orzechy włoskie

Nie żałuj sobie orzechów włoskich – przekonują lekarze. Wiadomo nie od dziś, że orzechy włoskie są bardzo zdrowe, a ich obecność w codziennej diecie zapewni nam dobre samopoczucie i dostarczy wielu cennych dla zdrowia witamin. Miąższ orzechów jest bogatym źródłem serotoniny, która jest źródłem dobrego nastroju, powoduje uczucie sytości oraz ułatwia zasypianie. A co poza tym? Orzechowy miąższ ukryty pod twardą skorupką dostarcza wielu witamin, m. in. A, C, E, K, PP oraz witaminy z grupy B. Zawierają także garbniki, flawonoidy, sole mineralne – wapń, magnez, fosfor, miedź. Bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz antyoksydanty wspomagają pracę mózgu, pomagają zachować zdrowe kości, chronią przed chorobami serca, przedwczesnym starzeniem się organizmu i demencją.

Wykorzystuje się je często przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych i skórnych. Do celów leczniczych nadają się jednak wyłącznie owoce niedojrzałe wraz z zielonymi osłonkami. Takie też można marynować i wykorzystywać do wyrobu orzechówki.

Orzechy włoskie zawierają tak cenne białko, że może być ono konkurencyjne dla białka zwierzęcego (w 100g: 16 g białka). Niestety, wówczas trzeba by ich zjeść naprawdę sporo, co ze względu na wysoką kaloryczność nie jest wskazane.
Moim zdaniem
Czy jedzenie może pomóc w leczeniu?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy