Szalik, który ochroni cię przed smogiem

Temperatura spada. Przed wyjściem z domu warto pomyśleć o ochronie nie tylko przed zimnem, ale i przed smogiem. Z pomocą przyjdzie szalik antysmogowy! Bioscarf skutecznie zabezpieczy nie tylko przed mrozem, ale także przefiltruje 99,75% zanieczyszczeń.Żródło: BioscarfŻródło: Bioscarf

Firma Bioscarf wprowadziła na rynek antysmogowy szalik. Wygląda jak każdy inny. Z tą różnicą, że w okresie jesienno-zimowym ochroni nas nie tylko przed zimnem, ale i przed smogiem.
Bioscarf został wykonany ze specjalnego materiału, który pełni rolę filtra, oczyszczającego wdychane powietrze. Opatentowany materiał to mieszanka poliestrowa wyprodukowana z po użytkowych butelek PET z recyklingu. A wszystkie kolory powstają z użyciem naturalnych barwników.

Jak zapewniają producenci szal uchroni nas przed bakteriami i wirusami powodującymi przeziębienie i grypę, a także przed unoszącymi się w atmosferze cząsteczkami związanymi z zanieczyszczeniem powietrza, nazywanymi powszechnie PM 2.5.  Na ile jest on skuteczny?

Według badań przeprowadzonych przez laboratorium Nelson Labs szalik Bioscarf sprawdził się lepiej, niż większość popularnych masek dostępnych dzisiaj na rynku, osiągając średnią wydajność filtracji na poziomie 99.75%!

Kolejną zaletą jest fakt, że nie trzeba wymieniać w szaliku filtrów, wystarczy go po prostu wyprać. Minusy? Oczywiście, by szalik działał, trzeba owinąć nim szczelnie twarz.

Bioscarf to amerykański startup założony przez małżeństwo z Atlanty. Szaliki od niedawna można kupić w Polsce. Szaliki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych i kosztują 120-150 złotych.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “http://www.bioscarf.pl”; data dostępu: 2019-10-07
Ocena (3.4) Oceń: