Tanie przesyłki kurierskie w Szybkie Nadania

Jaki jest najłatwiejszy sposób na wysyłkę paczki? Czy można to zrobić bez zbędnych formalności, a co ważniejsze w korzystnej cenie? Czy szybka dostawa i tani kurier mogą iść ze sobą w parze? Jeszcze kilka lat temu korzystanie z usług kuriera było dość uciążliwe. Długie kolejki na pocztach często sprawiały, że w oczach klientów nadanie przesyłki stawało się po prostu trudne. Rozwiązanie tych problemów to tanie przesyłki kurierskie w usłudze Szybkie Nadania – odbiorem i dostawą zajmie się kurier InPost. Co wchodzi w skład oferty przewoźnika i dlaczego znacznie ułatwia to życie nadawcom?inpostfot. shutterstock
Najtańsze przesyłki kurierskie, czyli czym są Szybkie Nadania?

Usługa Szybkie Nadania funkcjonuje w Polsce już od roku 2019. Jest to swego rodzaju odpowiedź na stale wzrastające zapotrzebowanie zarówno klientów. Z roku na rok można zauważyć rosnącą tendencję do robienia zakupów w sieci, a co za tym idzie równie wysoką liczbę wysyłanych i odbieranych paczek. W związku z postępem internetowego biznesu także dostawcy muszą rozwijać swoje możliwości. Pierwszym krokiem do usprawnienia procesu wysyłki jest jego przyspieszenie. W duchu tej idei powstała usługa Szybkie Nadania. Jej założeniem jest maksymalne uproszczenie zarządzania przesyłkami. To wygodne rozwiązanie stało się bez mała rewolucją w sektorze logistycznym. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na czasie, koniecznie sprawdź tę usługę! Dzięki niej możesz nadać paczkę z dowolnego miejsca – na spacerze, w pracy lub w podróży. Łatwa wysyłka jest możliwa w głównej mierze dzięki sieci ponad 16 tysięcy Paczkomatów® dostępnych nawet w małych miejscowościach. Jednak Szybkie Nadania nie opierają się wyłącznie o znane wszystkim maszyny. Przesyłkę można wysłać także w jednym z wielu PaczkoPunktów, które przekażą paczkę kurierowi. To rozwiązanie dostępne jest zarówno na stronie internetowej InPost, jak i w dedykowanej aplikacji. Najwyższa pora zapomnieć o podpisywaniu umowy kurier-klient czy też wielogodzinnym staniu w kolejkach na poczcie. Nadanie przesyłki zabiera zwykle nie więcej czasu niż kilka kliknięć. W odpowiedniej zakładce wystarczy podać dane odbiorcy i nadawcy (formularz zawiera takie informacje, jak adresy e-mail czy kod pocztowy), a następnie wybrać preferowaną formę dostarczenia paczki oraz płatności. InPost idzie z duchem czasu, dzięki czemu przesyłka może zostać opłacona poprzez platformy DotPay, BLIK czy karty płatnicze (MasterCard, Visa). Dodanie płatności mobilnych (ApplePay lub Google Pay) to kolejny krok na drodze rozwoju branży e-commerce. Nie można się więc dziwić, że InPost także pracuje nad implementacją ich w swojej ofercie. Co więcej, Szybkie Nadania nie wymagają od użytkowników zakładania konta czy logowania poprzez inne platformy. Do nadania przesyłki potrzeba jedynie połączenia z internetem i podania danych personalnych. Po ich wpisaniu będziesz w stanie wydrukować specjalną etykietę, dzięki której kurier otrzyma wszystkie potrzebne informacje.

Oprócz czasu klienci korzystający z usługi Szybkie Nadania oszczędzają także pieniądze. Słowa „tanie przesyłki kurierskie” i „tani kurier” jeszcze parę lat temu nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Cena usługi zależna jest przede wszystkim od rozmiarów przesyłki. Największy gabaryt dostępny w ofercie Szybkich Nadań to 41 x 38 x 64 cm. Poza wymiarami pudełka musisz także wziąć pod uwagę wagę paczki: jej maksymalny ciężar nie może przekroczyć 25 kilogramów. Nie oznacza to jednak, że musisz za każdym razem określać dokładne rozmiary przesyłki. Szybkie Nadania przewidują trzy rodzaje gabarytów: mały (8 x 38 x 64 cm), średni (19 x 38 x 64 cm) oraz wspomnianą wcześniej dużą paczkę. Dane przesyłki nie muszą zostać użyte podczas jej nadawania: wystarczy wybrać, w którym gabarycie mieści się paczka. Musisz jednak pamiętać, że nie wszystkie skrytki Paczkomatu® są w stanie zmieścić dużą przesyłkę. Wybór odpowiedniego gabarytu jest kluczowym elementem nadawania paczki w ten sposób, ponieważ nawet jeden dodatkowy centymetr może uniemożliwić wysyłkę.
Nadanie paczki – PaczkoPunkt, Paczkomat® i tani kurier, instrukcja wysyłki

Każdą przesyłkę można nadać na dwa sposoby: w Paczkomacie® bądź w PaczkoPunkcie. Obecnie najpopularniejsze pozostają rozsiane po Polsce skrytki. Jeśli jesteś zwolennikiem właśnie tego rozwiązania, koniecznie zaznacz je w momencie nadawania przesyłki. Jak wygląda nadanie paczki poprzez Szybkie Nadania krok po kroku? Przede wszystkim pamiętaj o wybraniu odpowiedniej opcji doręczenia przesyłki oraz wypełnij formularz zawierający wszystkie ważne dla kuriera dane. Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Wysyłam” i opłacić przesyłkę. Ostatnim krokiem do nadania przesyłki będzie dostarczenie jej do wybranego wcześniej miejsca. Cały schemat jest niemal identyczny w aplikacji InPost. W dedykowanej apce czekać na Ciebie będzie podobny formularz, w którym należy podać rozmiary przesyłki oraz dane, takie jak np. kod pocztowy. Korzyścią jest przy tym system sprawdzania statusu paczek. Każda wysłana przesyłka jest stale monitorowana, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje. Paczkomaty® są dostępne dla klientów przez siedem w dni tygodniu, jednak co jakiś czas zdarza się, że kilka paczek nie zostaje z nich odebrane. Co robić w takim przypadku? Przesyłki przechowywane są w skrytkach do 48 godzin od ich dostarczenia. Po dwóch dniach ponownie trafiają w ręce kuriera, który następnie przekazuje je do oddziału InPost. Przesyłki mogą spędzić w nich maksymalnie trzy dni. Jeśli w ciągu tego czasu nikt się po nie nie zgłosi, InPost z powrotem przekieruje je do nadawcy. W tym przypadku możesz spodziewać się telefonu od kuriera, który poinformuje Cię o terminie, w którym zwróci Twoją przesyłkę. Nie musisz także martwić się o podawanie dodatkowych informacji – kurier odczyta kod pocztowy i dane adresowe z etykiety.

art. sponsorowany
Ocena (2.8) Oceń: