W Paryżu powstanie hotel z drewna otwarty na całe miasto

www.miasto2077.plwww.miasto2077.pl

Powrót do klasycznej drewnianej architektury na najszerszą skalę można zaobserwować w Kraju Kwitnącej Wiśni. Niedawno okazało się, że japońscy architekci swoim zamiłowaniem do bliskich naturze projektów chcą zarazić również Europejczyków. Mistrz w swoim fachu, Kengo Kuma, postanowił zaprojektować obiekt hotelarski z drewna, który powstanie w obleganym przez turystów Paryżu.


Kengo Kuma, po przedstawieniu innowacyjnego projektu stadionu na Olimpiadę w Tokio w 2020 roku, postanowił poszerzyć horyzonty i  popisać się swoją kreatywnością również na europejskim gruncie. Obiekt o nazwie 1HotelParis ma powstać w mieście sztuki i miłości. Jego fasada, zgodnie z zamysłem Japończyka, będzie wypełniona drewnianymi panelami przeplatanymi żywą roślinnością. Według planu architekta, hotel ma przywodzić na myśl nieco dziki twór.

Hotel bez granic?
Poza drewniano-roślinną konstrukcją, budynek będzie miał charakter otwarty. Efekt ten pomogą osiągnąć szklane elementy, a także hall, z którego będzie można obserwować przechodniów spacerujących po sąsiadującej z hotelem ulicy. Centralną częścią obiektu ma być przekształcony w ogród dziedziniec, zaś otwarty dla wszystkich gości dach będzie pełnił rolę tarasu widokowego.

Co z gośćmi bez rezerwacji?
Poza funkcją wypoczynkową, obiekt ma stanowić również przestrzeń co-workingową i sportową. Co ciekawe, pomieszczenia rekreacyjne i biurowe będą otwarte także dla osób, które nie mają zamiaru nocować w hotelu.

Obiekt nie tylko dla bogaczy
Standard dostępnych pokoi, zgodnie z ideą projektu, ma być zróżnicowany. Obok ekskluzywnych kwater będą funkcjonowały przystępne cenowo pokoje w stylu hostelowym. Z kolei drewniane panele, które zostaną zamontowane na ścianach pomieszczeń, poza funkcją termoizolacyjną, mają zwiększyć poziom prywatności nocujących w obiekcie gości. Planowo, 1HotelParis będzie miał swoje uroczyste otwarcie w 2022 roku. Czy paryski obiekt wyznaczy nowe trendy w europejskiej architekturze turystycznej?
www.miasto2077.pl
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.miasto2077.pl

Źródło zdjęcia: www.miasto2077.pl
Ocena (0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy