Zmiany w przepisach - ułatwienia dla rowerzystów

Źródło: sxc.huŹródło: sxc.hu

Od 21 maja 2011 r. zmieniły się przepisy w Ustawie o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą nowych zasad ruchu rowerowego. Zgodnie z tym będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast i nie tylko.Zmiany mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg czyli rowerzystów, kierowców i pieszych. Jednocześnie nowe przepisy mają zachęcić do korzystania z bardziej ekologicznego środku transportu jakim jest rower.

Rowerzyści mają zyskać nowe pasy ruchu i śluzy rowerowe na skrzyżowaniach. Zgodne z prawem będzie także wyprzedzanie pojazdów stojących w korku z ich prawej strony. Dzieci będzie można przewozić w specjalnych przyczepkach.

Co jeszcze zyskują rowerzyści? W trakcie złej pogody będzie można jeździć chodnikiem. Oprócz tego kierowcy będą musieli częściej ustępować pierwszeństwa rowerzyście, a na ścieżkach rowerowych obowiązuje teraz zakaz zatrzymywania się (oczywiście za wyjątkiem rowerów).

Jednak najważniejszą zmianą jaka może nastąpić to zmiana nastawienia kierowców, rowerzystów i pieszych, którzy często sami sobie nawzajem utrudniają życie.
Ekologia.pl na podst. KRBRD

Moim zdaniem
Czy nowe przepisy zachęcą do jazdy na rowerze?
Ocena (4.0) Oceń:
Pasaż zakupowy