VW Golf zasilany prądem
VW Golf zasilany prądem
W obliczu rosnących szybko cen paliw i coraz surowszych norm dotyczących ekologii Volkswagen przedstawił niedawno hybrydową wersję modelu Golf z opcją plug-in. Projekt powstał dzięki wsparciu sześciu firm kooperujących.
Ekologia w transporcie
Ekologia w transporcie
Do 2012 r. europejski przemysł samochodowy powinien ograniczyć emisję CO2 do 120 g/km, czyli o 25% w porównaniu do 2004 r. - apeluje Komisja Europejska. Koszt umożliwiającej to technologii zwiększy średnią cenę samochodu. W raporcie Polskiego Związku Motoryzacyjnego (PZPM) znalazły się ...
BRB Evolution
BRB Evolution
Peugeot zaprezentował koncepcję nowego ekologicznego samochodu – BRB Evolution. Ma być oszczędny – będzie napędzany elektrycznie i za pomocą ogniw paliwowych. To odpowiedź francuskiego producenta na dynamiczną kampanię Hondy, Toyoty, ale przede wszystkim Renault.
Nowe technologie hybrydowe GE dla przemysłu i transportu
GE przedstawia nowe maszyny hybrydowe – autobus miejski o zerowej emisji z technologią ogniw paliwowych, hybrydowy silnik do holownika portowego oraz hybrydową wywrotkę wielkogabarytową.
Renault eco2 w sieci
Renault stworzył stronę internetową, na której prezentuje podejście marki do ekologii. Można na niej poczytać o problemach związanych z dwutlenkiem węgla, recyklingiem i efektem cieplarnianym. Na stronie francuskiego producenta odnajdziemy informacje o sposobach ekologicznego prowadzenia ...
Zielone opony Michelin Energy Saver
Zielone opony Michelin Energy Saver
Podobno jedna piąta paliwa spalanego przez silnik naszego pojazdu idzie na pokonanie oporów toczenia naszych opon. Wystarczy zmniejszyć opory toczenia, a od razu będziemy mieli wymierne oszczędności – informuje Michelin.
Łodzianie przesiadają się do samochodów na prąd
Rosnące ceny benzyny nie będą już przerażać kierowców. Do Łodzi już za 2 miesiące trafią samochody o napędzie elektrycznym. Z USA sprowadzi je łódzki biznesmen, Stanisław Pamuła.
Japończycy zbudowali auto na wodę z kranu
Japońscy konstruktorzy zaprezentowali samochód na wodę. Zdaniem konstruktorów, auto jest mało kłopotliwe i nie emituje ani trujących pyłów, ani dwutlenku węgla.
Hybrydy od Fiata w 2011?
W 2011 roku do gamy modeli Fiata dołączą być może pierwsze wyposażone w napęd hybrydowy. W pierwszej kolejności ma się on pojawić w najmniejszych modelach oraz w pojazdach dostawczych.
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Renault musi wycofać reklamę, w której z rury wydechowej najnowszego modelu samochodu tej marki zamiast spalin wylatują liście. Brytyjska rada reklamy uznała bowiem, że plakat "wyolbrzymia przyjazność auta dla środowiska".