Zielone opony Michelin Energy Saver
Zielone opony Michelin Energy Saver
Podobno jedna piąta paliwa spalanego przez silnik naszego pojazdu idzie na pokonanie oporów toczenia naszych opon. Wystarczy zmniejszyć opory toczenia, a od razu będziemy mieli wymierne oszczędności – informuje Michelin.
Toyota zasilana słońcem
W przyszłym roku na rynku ma pojawić się trzecia już wersja Toyoty Prius. Dotąd jest to samochód hybrydowy, zasilany dwoma silnikami - spalinowym i elektrycznym. Nowa wersja będzie wykorzystywać jeszcze energię słoneczną.
Łodzianie przesiadają się do samochodów na prąd
Rosnące ceny benzyny nie będą już przerażać kierowców. Do Łodzi już za 2 miesiące trafią samochody o napędzie elektrycznym. Z USA sprowadzi je łódzki biznesmen, Stanisław Pamuła.
Japończycy zbudowali auto na wodę z kranu
Japońscy konstruktorzy zaprezentowali samochód na wodę. Zdaniem konstruktorów, auto jest mało kłopotliwe i nie emituje ani trujących pyłów, ani dwutlenku węgla.
Hybrydy od Fiata w 2011?
W 2011 roku do gamy modeli Fiata dołączą być może pierwsze wyposażone w napęd hybrydowy. W pierwszej kolejności ma się on pojawić w najmniejszych modelach oraz w pojazdach dostawczych.
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Renault musi wycofać reklamę, w której z rury wydechowej najnowszego modelu samochodu tej marki zamiast spalin wylatują liście. Brytyjska rada reklamy uznała bowiem, że plakat "wyolbrzymia przyjazność auta dla środowiska".
Samochód podłączany do gniazdka
Vattenfall przystąpił do inicjatywy mającej na celu stworzenie pojazdu hybrydowego, który będzie w stanie pokonywać długie dystanse dzięki zasilaniu energią elektryczną bezpośrednio z gniazdka w ścianie (plug-in hybrid).
Pasaż zakupowy