Nowe technologie hybrydowe GE dla przemysłu i transportu
GE przedstawia nowe maszyny hybrydowe – autobus miejski o zerowej emisji z technologią ogniw paliwowych, hybrydowy silnik do holownika portowego oraz hybrydową wywrotkę wielkogabarytową.
Renault eco2 w sieci
Renault stworzył stronę internetową, na której prezentuje podejście marki do ekologii. Można na niej poczytać o problemach związanych z dwutlenkiem węgla, recyklingiem i efektem cieplarnianym. Na stronie francuskiego producenta odnajdziemy informacje o sposobach ekologicznego prowadzenia ...
Zielone opony Michelin Energy Saver
Zielone opony Michelin Energy Saver
Podobno jedna piąta paliwa spalanego przez silnik naszego pojazdu idzie na pokonanie oporów toczenia naszych opon. Wystarczy zmniejszyć opory toczenia, a od razu będziemy mieli wymierne oszczędności – informuje Michelin.
Łodzianie przesiadają się do samochodów na prąd
Rosnące ceny benzyny nie będą już przerażać kierowców. Do Łodzi już za 2 miesiące trafią samochody o napędzie elektrycznym. Z USA sprowadzi je łódzki biznesmen, Stanisław Pamuła.
Japończycy zbudowali auto na wodę z kranu
Japońscy konstruktorzy zaprezentowali samochód na wodę. Zdaniem konstruktorów, auto jest mało kłopotliwe i nie emituje ani trujących pyłów, ani dwutlenku węgla.
Hybrydy od Fiata w 2011?
W 2011 roku do gamy modeli Fiata dołączą być może pierwsze wyposażone w napęd hybrydowy. W pierwszej kolejności ma się on pojawić w najmniejszych modelach oraz w pojazdach dostawczych.
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Renault musi wycofać reklamę, w której z rury wydechowej najnowszego modelu samochodu tej marki zamiast spalin wylatują liście. Brytyjska rada reklamy uznała bowiem, że plakat "wyolbrzymia przyjazność auta dla środowiska".
Samochód podłączany do gniazdka
Vattenfall przystąpił do inicjatywy mającej na celu stworzenie pojazdu hybrydowego, który będzie w stanie pokonywać długie dystanse dzięki zasilaniu energią elektryczną bezpośrednio z gniazdka w ścianie (plug-in hybrid).