Japończycy zbudowali auto na wodę z kranu
Japończycy zbudowali auto na wodę z kranu
Japońscy konstruktorzy zaprezentowali samochód na wodę. Zdaniem konstruktorów, auto jest mało kłopotliwe i nie emituje ani trujących pyłów, ani dwutlenku węgla.
Hybrydy od Fiata w 2011?
W 2011 roku do gamy modeli Fiata dołączą być może pierwsze wyposażone w napęd hybrydowy. W pierwszej kolejności ma się on pojawić w najmniejszych modelach oraz w pojazdach dostawczych.
Hybrydowy autobus w Poznaniu
Hybrydowy autobus w Poznaniu
Pierwszy w Polsce autobus z napędem hybrydowym kupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Poznaniu. Autobus kosztował 1,5 mln zł i wyjedzie na poznańskie ulice w październiku.
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Emisja reklamy Renault wstrzymana w Anglii
Renault musi wycofać reklamę, w której z rury wydechowej najnowszego modelu samochodu tej marki zamiast spalin wylatują liście. Brytyjska rada reklamy uznała bowiem, że plakat "wyolbrzymia przyjazność auta dla środowiska".
Samochód podłączany do gniazdka
Vattenfall przystąpił do inicjatywy mającej na celu stworzenie pojazdu hybrydowego, który będzie w stanie pokonywać długie dystanse dzięki zasilaniu energią elektryczną bezpośrednio z gniazdka w ścianie (plug-in hybrid).
Sportowy samochód o napędzie wodorowym
Sportowy samochód o napędzie wodorowym
Prototyp sportowego samochodu napędzanego wyłącznie ogniwami wodorowymi zostanie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie - informuje BBC. Auto o nazwie Lifecar rozwija prędkość do ok. 90 mil na godzinę (ok. 145 km/godz.) i nie emituje spalin.
Lotus Exige 270E Tri-Fuel
Lotus Exige 270E Tri-Fuel
Najnowsze ekologiczne auto to zasilany trzema rodzajami paliwa Lotus Exige.
Najtańsze auto świata dla Hindusów
Zaledwie 2,5 tys. dolarów, czyli nieco ponad 6 tys. złotych kosztuje indyjski tata nano - najtańsze auto świata. Kierowcy są zachwyceni, ale ekologów przeraża wizja chmury spalin rosnącej nad Indiami – pisze Gazeta Wyborcza.
Ekologiczny silnik dla nanorurki
Powstał pierwszy nanosilnik napędzający wielościenną nanorurkę węglową, którego zasadniczą częścią są dwa enzymy - oksydaza glukozowa i katalaza. Silnik napędzany jest odnawialnym źródłem energii - glukozą, dzięki czemu bez problemu spełnia surowe normy czystości spalin - informuje "Chemical ...
Pasaż zakupowy