Polacy przesiadają się na hybrydy
Polacy przesiadają się na hybrydy
Łączna sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty w Polsce przekroczyła 10 000 egzemplarzy. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2016 roku Polacy kupili aż 1 100 hybryd japońskiej marki.
Czeska wizja hybrydy
Czeska wizja hybrydy
Skoda ujawniła pierwsze zdjęcia prototypu dużego SUV-a. Model VisionS ma być kolejnym krokiem w rozwoju designu czeskiej marki. Auto zadebiutuje w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.
Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?
Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?
W przyszłym roku firma Opel wprowadzi na rynek nowy  samochód elektryczny Ampera-e. Pięciodrzwiowe, pięciomiejscowe auto ma mieć nie tylko większy zasięg na pełnym ładowaniu w porównaniu z większością samochodów elektrycznych, ale także przystępną cenę.
Motoryzacja stawia na wodór
Są ekologiczne, mają dobre parametry techniczne i używają paliwa, które nie uzależnia gospodarki od eksporterów ropy. Samochody zasilane wodorem to przyszłość światowej motoryzacji – przekonują eksperci.  Przybywa krajów, w których są już dostępne. Jak sytuacja wygląda w Polsce? ...
Auta na wodór bardziej ekonomiczne i ciche
Czy wodór może być paliwem przyszłości? Szybko rosnąca liczba aut na drogach i ograniczone zasoby tradycyjnych paliw, które starczą tylko na kilkadziesiąt lat, powodują, że koncerny samochodowe pracują nad nowymi napędami. Auta na wodór mają być przyjazne środowisku, bardziej ekonomiczne i ...
We Wrocławiu będzie można wypożyczyć elektryczne auto
Wrocław ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, który powstanie miejska wypożyczalnia aut elektrycznych. W ciągu dwóch lat wypożyczalnia ma oferować 200 pojazdów z silnikami o napędzie elektrycznym. Podobne projekty mają powstać w Warszawie i Krakowie.
Czy eco-driving rzeczywiście się opłaca?
Czy eco-driving rzeczywiście się opłaca?
Przyjmuje się, że oszczędności wynikające z ekologicznej jazdy to od 5 do nawet 25%. Nie brakuje jednak jej przeciwników, którzy wykazują, że eco-driving negatywnie wpływa na silnik samochodu i może zwiększać, a nie zmniejszać zużycie paliwa.
Samochody napędzane powietrzem i wodą?
Samochody napędzane powietrzem i wodą?
Niezależny od dostaw ropy naftowej, wytwarzany z wody, CO2 i przy wykorzystaniu ekologicznego prądu? Taki jest e-diesel − syntetyczne paliwo, które jest dziełem naukowców z ośrodka badawczego zbudowanego przez Audi w Dreźnie.
Elektryczne auta powoli się rozpędzają
Auta na prąd przyspieszają. I nie chodzi o ilość mechanicznych pod maską, ale o rosnący popyt na tego typu samochody. W tym roku zostanie sprzedanych około 500 tysięcy samochodów na prąd. Najwięcej na rynkach w Chinach i Europie. Za 10 lat po światowych drogach będzie jeździć już około 10 ...
Czy Mirai rozpocznie nową moto-erę?
Czy Mirai rozpocznie nową moto-erę?
Jeszcze do niedawna auta na wodór były tylko mrzonką. Do niedawna, bo od 15 grudnia 2014 r. w Japonii ruszyła sprzedaż modelu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi o nazwie Mirai. Czy Mirai zwiastuje nową erę w motoryzacji i kolejny po samochodach hybrydowych wielki przełom ...
Pasaż zakupowy