Czy na użytkowaniu samochodów elektrycznych można zarobić?
Jak zarobić na użytkowaniu z samochodów elektrycznych? Jak pokazują testy laboratoryjne, z naładowanych aut będzie można oddawać – oczywiście odpłatnie – energię do sieci.
Czy w przyszłości kierowcy będą potrzebni?
Czy w przyszłości kierowcy będą potrzebni?
Samochód samodzielnie poruszający się po autostradzie, manewrujący bez niczyjej pomocy w mieście i zatrzymujący się miejscu parkingowym – brzmi jak pomysł jakiegoś szalonego naukowca. A jednak, auta bez kierowcy to nie abstrakcja. Eksperci motoryzacyjni wieszczą, że w przyszłości kierowcy ...
 Czy koncept FT-1 to przedsmak nowej Supry?
Czy koncept FT-1 to przedsmak nowej Supry?
Długo oczekiwany następca Toyoty Supry prawdopodobnie zadebiutuje na rynku w 2018 roku. Pod maską znajdzie się napęd hybrydowy 4x4 z superkondensatorem oraz silnikiem turbo od BMW – informuje brytyjski magazyn Autocar.
Polski samochód napędzany wodorem. Przełom?
Polski samochód napędzany wodorem. Przełom?
Samochód jest wyposażony w ogniwa wytwarzające energię elektryczną z wodoru. Kierowca ma do dyspozcji 270 KM mocy i napęd na 4 koła. Karoseria została zbudowany w oparciu o ultralekkie materiały kompozytowe. Autem można sterować telefonem komórkowym.  Na targach MOTO SHOW w Krakowie ...
W Krakowie będzie można wypożyczyć auto na prąd
Kraków ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, który powstanie miejska wypożyczalnia aut elektrycznych. Miasto planuje uruchomienie 70 terminali z pojazdami na prąd. Szacowany termin realizacji projektu zostanie podany po 30 czerwca tego roku.
Elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni
Elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni
To będzie ważna premiera na rynku samochodów elektrycznych. Podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2016 zostanie zaprezentowane w pełni elektryczne Audi e-tron quattro concept. Co ciekawe ten nowatorski pojazd, został zaprojektowany przez polskiego stylistę, Kamila Łabanowicza, ...
Polacy przesiadają się na hybrydy
Polacy przesiadają się na hybrydy
Łączna sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty w Polsce przekroczyła 10 000 egzemplarzy. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2016 roku Polacy kupili aż 1 100 hybryd japońskiej marki.
Czeska wizja hybrydy
Czeska wizja hybrydy
Skoda ujawniła pierwsze zdjęcia prototypu dużego SUV-a. Model VisionS ma być kolejnym krokiem w rozwoju designu czeskiej marki. Auto zadebiutuje w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.
Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?
Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?
W przyszłym roku firma Opel wprowadzi na rynek nowy  samochód elektryczny Ampera-e. Pięciodrzwiowe, pięciomiejscowe auto ma mieć nie tylko większy zasięg na pełnym ładowaniu w porównaniu z większością samochodów elektrycznych, ale także przystępną cenę.
Motoryzacja stawia na wodór
Są ekologiczne, mają dobre parametry techniczne i używają paliwa, które nie uzależnia gospodarki od eksporterów ropy. Samochody zasilane wodorem to przyszłość światowej motoryzacji – przekonują eksperci.  Przybywa krajów, w których są już dostępne. Jak sytuacja wygląda w Polsce? ...