Wodorowe patenty – rewolucja na rynku moto
Czy Mirai rozpocznie nową moto-erę?
Jeszcze do niedawna auta na wodór były tylko mrzonką. Do niedawna, bo od 15 grudnia 2014 r. w Japonii ruszyła sprzedaż modelu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi o nazwie Mirai. Czy Mirai zwiastuje nową erę w motoryzacji i kolejny po samochodach hybrydowych wielki przełom ...
Ogniwa paliwowe to przyszłość motoryzacji!
Ogniwa paliwowe przyszłością motoryzacji!
Jaka przyszłość czeka ekologiczne napędy? Samochody elektryczne w centrach miast, a do dalszej jazdy – napędzane ogniwami paliwowymi.
Zużyte opony mogą posłużyć do produkcji alkoholu
Stare opony posłużą do produkcji alkoholu
Alkohol ze zużytych opon? Michelin we współpracy z firmami CEA, Proteus i SDTech pracuje nad nowymi technologiami zagospodarowania zużytych opon samochodowych.
Modelarstwo i recykling w jednym
Modele samochodów z.. puszek po piwie
Na nietypowy sposób wykorzystania puszek po piwie wpadł Sandy Senderson - pomysłowy inżynier z Nowej Zelandii buduje z nich wyszukane modele samochodów sportowych, o czym poinformował Telegraph.co.uk.
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
W zeszłym roku zajęli trzecie miejsce, a po zawodach ich wynalazek skradziono. Tym razem studenci Politechniki Wrocławskiej byli nie do pokonania. Ich Lekki Motocykl Elektryczny (LEM) okazał się najlepszy podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenge 2014 w Barcelonie.
Ekologiczna samochody. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość w Polsce?
Eko-motoryzacja ma przyszłość w Polsce?
Pojazdy elektryczne, hybrydowe i auta zasilane gazem – czy to jest właśnie przyszłość motoryzacji? Według Instytutu Transportu Samochodowego ITS, sektor ten będzie dalej rosnąć w tempie kilku procent rocznie. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość również w Polsce?
Samochód z pomidorów przyszłością motoryzacji?
Czy pomidory są przyszłością motoryzacji?
Co ma wspólnego pomidor z samochodem? Okazuje się, że bardzo dużo. Naukowcy z firmy Ford Motor Company i H.J. Heinz Company pracują nad wykorzystaniem włókien pomidorów w produkcji odnawialnych kompozytów, z których powstają samochody.
Samochody z bananów i ananasów
Rewolucja w motoryzacji dzięki bananom
Opracowana przez brazylijskich naukowców metoda pozwala wykorzystać włókna roślinne z łodyg i liści ananasów czy bananów do produkcji tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle samochodowym – informuje serwis „EurekAlert”.
Elektryczne samochody coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auto Renault ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim samochodem minionego roku – wynika z testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę badawczą Euro NCAP.
Elektryczne BMW i3 na polskim rynku
Czy elektryczny i3 podbije nasze serca?
W Polsce rusza sprzedaż pierwszego miejskiego BMW z napędem elektrycznym. Jak zapewniają przedstawiciele niemieckiego producenta model i3 będzie mógł przejechać 130-160 km na jednym ładowaniu. Koszt naładowania akumulatorów pojazdu to kilkanaście złotych.
Pasaż zakupowy