W Krakowie będzie można wypożyczyć auto na prąd
Kraków ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, który powstanie miejska wypożyczalnia aut elektrycznych. Miasto planuje uruchomienie 70 terminali z pojazdami na prąd. Szacowany termin realizacji projektu zostanie podany po 30 czerwca tego roku.
Elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni
Elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni
To będzie ważna premiera na rynku samochodów elektrycznych. Podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2016 zostanie zaprezentowane w pełni elektryczne Audi e-tron quattro concept. Co ciekawe ten nowatorski pojazd, został zaprojektowany przez polskiego stylistę, Kamila Łabanowicza, ...
Polacy przesiadają się na hybrydy
Polacy przesiadają się na hybrydy
Łączna sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty w Polsce przekroczyła 10 000 egzemplarzy. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2016 roku Polacy kupili aż 1 100 hybryd japońskiej marki.
Czeska wizja hybrydy
Czeska wizja hybrydy
Skoda ujawniła pierwsze zdjęcia prototypu dużego SUV-a. Model VisionS ma być kolejnym krokiem w rozwoju designu czeskiej marki. Auto zadebiutuje w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.
Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?
Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?
W przyszłym roku firma Opel wprowadzi na rynek nowy  samochód elektryczny Ampera-e. Pięciodrzwiowe, pięciomiejscowe auto ma mieć nie tylko większy zasięg na pełnym ładowaniu w porównaniu z większością samochodów elektrycznych, ale także przystępną cenę.
Motoryzacja stawia na wodór
Są ekologiczne, mają dobre parametry techniczne i używają paliwa, które nie uzależnia gospodarki od eksporterów ropy. Samochody zasilane wodorem to przyszłość światowej motoryzacji – przekonują eksperci.  Przybywa krajów, w których są już dostępne. Jak sytuacja wygląda w Polsce? ...
Auta na wodór bardziej ekonomiczne i ciche
Czy wodór może być paliwem przyszłości? Szybko rosnąca liczba aut na drogach i ograniczone zasoby tradycyjnych paliw, które starczą tylko na kilkadziesiąt lat, powodują, że koncerny samochodowe pracują nad nowymi napędami. Auta na wodór mają być przyjazne środowisku, bardziej ekonomiczne i ...
We Wrocławiu będzie można wypożyczyć elektryczne auto
Wrocław ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, który powstanie miejska wypożyczalnia aut elektrycznych. W ciągu dwóch lat wypożyczalnia ma oferować 200 pojazdów z silnikami o napędzie elektrycznym. Podobne projekty mają powstać w Warszawie i Krakowie.
Czy eco-driving rzeczywiście się opłaca?
Czy eco-driving rzeczywiście się opłaca?
Przyjmuje się, że oszczędności wynikające z ekologicznej jazdy to od 5 do nawet 25%. Nie brakuje jednak jej przeciwników, którzy wykazują, że eco-driving negatywnie wpływa na silnik samochodu i może zwiększać, a nie zmniejszać zużycie paliwa.
Samochody napędzane powietrzem i wodą?
Samochody napędzane powietrzem i wodą?
Niezależny od dostaw ropy naftowej, wytwarzany z wody, CO2 i przy wykorzystaniu ekologicznego prądu? Taki jest e-diesel − syntetyczne paliwo, które jest dziełem naukowców z ośrodka badawczego zbudowanego przez Audi w Dreźnie.