Czy Mirai rozpocznie nową moto-erę?
Czy Mirai rozpocznie nową moto-erę?
Jeszcze do niedawna auta na wodór były tylko mrzonką. Do niedawna, bo od 15 grudnia 2014 r. w Japonii ruszyła sprzedaż modelu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi o nazwie Mirai. Czy Mirai zwiastuje nową erę w motoryzacji i kolejny po samochodach hybrydowych wielki przełom ...
Stare opony posłużą do produkcji alkoholu
Alkohol ze zużytych opon? Michelin we współpracy z firmami CEA, Proteus i SDTech pracuje nad nowymi technologiami zagospodarowania zużytych opon samochodowych.
Modele samochodów z.. puszek po piwie
Modele samochodów z.. puszek po piwie
Na nietypowy sposób wykorzystania puszek po piwie wpadł Sandy Senderson - pomysłowy inżynier z Nowej Zelandii buduje z nich wyszukane modele samochodów sportowych, o czym poinformował Telegraph.co.uk.
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
W zeszłym roku zajęli trzecie miejsce, a po zawodach ich wynalazek skradziono. Tym razem studenci Politechniki Wrocławskiej byli nie do pokonania. Ich Lekki Motocykl Elektryczny (LEM) okazał się najlepszy podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenge 2014 w Barcelonie.
Eko-motoryzacja ma przyszłość w Polsce?
Eko-motoryzacja ma przyszłość w Polsce?
Pojazdy elektryczne, hybrydowe i auta zasilane gazem – czy to jest właśnie przyszłość motoryzacji? Według Instytutu Transportu Samochodowego ITS, sektor ten będzie dalej rosnąć w tempie kilku procent rocznie. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość również w Polsce?
Czy pomidory są przyszłością motoryzacji?
Co ma wspólnego pomidor z samochodem? Okazuje się, że bardzo dużo. Naukowcy z firmy Ford Motor Company i H.J. Heinz Company pracują nad wykorzystaniem włókien pomidorów w produkcji odnawialnych kompozytów, z których powstają samochody.
Rewolucja w motoryzacji dzięki bananom
Opracowana przez brazylijskich naukowców metoda pozwala wykorzystać włókna roślinne z łodyg i liści ananasów czy bananów do produkcji tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle samochodowym – informuje serwis „EurekAlert”.
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auto Renault ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim samochodem minionego roku – wynika z testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę badawczą Euro NCAP.
Przejedź się elektrycznym... ciastkiem!
Przejedź się elektrycznym... ciastkiem!
Elektryczne samochody już wkrótce opanują nasze ulice. Zobaczcie, jak przyszłość pojazdów na prąd widzi artystka Lisa Pongrace. Słodkości…
Z Warszawy do Gdyni na jednym ładowaniu
Wyobraźmy sobie elektryczny samochód pokonujący trasę między Warszawą a Gdynią na jednym ładowaniu. Dziś pozostaje to jeszcze w sferze wyobraźni, ale wkrótce może się to zmienić. Dzięki nowemu akumulatorowi wykorzystującemu wodę, zasięg pojazdów elektrycznych będzie mógł przekroczyć 380 ...
Pasaż zakupowy