Rewolucja w motoryzacji dzięki bananom
Opracowana przez brazylijskich naukowców metoda pozwala wykorzystać włókna roślinne z łodyg i liści ananasów czy bananów do produkcji tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle samochodowym – informuje serwis „EurekAlert”.
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auto Renault ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim samochodem minionego roku – wynika z testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę badawczą Euro NCAP.
Przejedź się elektrycznym... ciastkiem!
Przejedź się elektrycznym... ciastkiem!
Elektryczne samochody już wkrótce opanują nasze ulice. Zobaczcie, jak przyszłość pojazdów na prąd widzi artystka Lisa Pongrace. Słodkości…
Z Warszawy do Gdyni na jednym ładowaniu
Wyobraźmy sobie elektryczny samochód pokonujący trasę między Warszawą a Gdynią na jednym ładowaniu. Dziś pozostaje to jeszcze w sferze wyobraźni, ale wkrótce może się to zmienić. Dzięki nowemu akumulatorowi wykorzystującemu wodę, zasięg pojazdów elektrycznych będzie mógł przekroczyć 380 ...
Ogród na dachu hiszpańskich autobusów
Ogród na dachu hiszpańskich autobusów
Gdzie można założyć ogród? Praktycznie wszędzie! Jednak kto słyszał o ogrodzie, który porusza się z prędkością 60 km/h? Bo właśnie takie mobilne ogrody można spotkać na dachach hiszpańskich autobusów.
Na ulice Londynu wyjadą wodorowe auta
Na ulice Londynu wyjadą wodorowe auta
Pierwsze samochody o napędzie wodorowym już niebawem pojawią się na ulicach Londynu. 5 egzemplarzy modelu ix35 Fuel Cell – pierwszego na świecie samochodu o napędzie wodorowym – stanowić będzie integralny element projektu London Hydrogen Network Expansion (LHNE), którego celem jest rozwój ...
Wykorzystaj podstawy fizyki w ecodrivingu
Wykorzystaj podstawy fizyki w ecodrivingu
Ceny paliw rosną, więc kierowcy robią wszystko, by zredukować koszty jazdy samochodem, co jest istotne w kontekście wakacyjnych podróży. Dlatego coraz częściej mówi się o ecodrivingu. Czym jest ecodriving i dlaczego warto wdrożyć w życie zasady ekologicznej i ekonomicznej jazdy?
Volvo - ładowanie w 90 minut i mocny silnik
Volvo - ładowanie w 90 minut i mocny silnik
Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sek. a ładowanie jego baterii zajmuje tylko 90 minut. Za kilka miesięcy pierwsza demonstracyjna partia 100 takich aut trafi do europejskich klientów flotowych.
Masz hybrydę? Możesz parkować za darmo
Kraków, Katowice, Tarnów i Szczecin  – w tych miastach właściciele pojazdów hybrydowych i elektrycznych mogą parkować za darmo albo za „symboliczną” opłatą. Ułatwienia te mają zachęcić mieszkańców metropolii, by przesiedli się do bardziej „ekologicznych” aut.
Auta hybrydowe coraz bardziej opłacalne
Posiadanie auta hybrydowego staje się coraz bardziej korzystne cenowo, a przy normalnym użytkowaniu zakup tego typu pojazdu zwraca się po 4-5 latach. – podaje Agencja Informacyjna Newseria.