Zielony parking dla elektrycznych aut
Zielony parking dla elektrycznych aut
Obecnie większość globalnej energii wytwarzana jest w elektrowniach węglowych. Wraz ze wzrostem zainteresowania na auta elektryczne logiczną stała się potrzeba pozyskiwania energii z odnawialnych, ekologicznych źródeł. Pewien projektant przemysłowy znalazł ciekawy i praktyczny sposób ...
Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Firma GM zamierza przeprowadzić rewolucję na rynku elektrycznych aut. Koncern samochodowy chce w ciągu pięciu lat sprzedać 500 tysięcy zelektryfikowanych pojazdów.
Bombus rozwiąże problem parkowania?
Bombus rozwiąże problem parkowania?
Jest mały (2,5 m długości i 1,2 m szerokości), lekki (240 kg), oszczędny i – zdaniem twórców – praktyczny. Czy hybrydowy pojazd miejski „Bombus” skonstruowany przez studentów z Politechniki Krakowskiej rozwiąże problemy z parkowaniem w wielkich aglomeracjach?
Podróżuj ekonomicznie i ekologicznie
Czy świat bez samochodów nie wyglądałby lepiej? Niestety całkowite pozbycie się aut z miast jest niewykonalne. W Europie Zachodniej znaleziono sposób na zmniejszenie ilości samochodów na drogach. Oprócz rezygnacji z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej lub roweru promuje się ...
Miejska wypożyczalnia elektrycznych aut
Miejska wypożyczalnia elektrycznych aut
W rejonie Saint-Quentin-en-Yvelines we Francji został uruchomiony program krótkoterminowego wynajmu pojazdów elektrycznych Twizy Way by Renault. Usługa obejmująca miasta Montigny-le-Bretonneux, Guyancourt, Voisins-le-Bretonneux i część Trappes (obszar 27 km2) była testowana od czerwca tego ...
Samochody elektryczne wciąż zbyt drogie
Ponad połowa Polaków bierze pod uwagę zakup samochodu z napędem elektrycznym – wynika z raportu „Obserwator Auto 2012. Europejczycy i samochód elektryczny” przeprowadzonego przez grupę BNP Paribas.
Co Polacy sądzą o elektrycznych autach?
Co Polacy sądzą o elektrycznych autach?
Zdecydowana większość Polaków (88 proc.) uważa, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, a 74 proc. nie ma obaw związanych z takimi samochodami – wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Renault Polska.
„Tani” samochód elektryczny od Renault
„Tani” samochód elektryczny od Renault
Nowe kompaktowe autko od Renault – Zoe jest w stanie na 80-procentowym naładowaniu baterii pokonać (na torze) około 180 km. Tym samym samochód pobił o 30 kilometrów rekord należący dotychczas do Nissana Leafa.
Spektakularny sukces polskich bolidów
Spektakularny sukces polskich bolidów
Zespół Silesian Geenpower odniósł spektakularne zwycięstwo zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce na podium w wyścigu lekkich pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge 2012 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.
Volt i Ampera „Samochodami Roku 2012”
Volt i Ampera „Samochodami Roku 2012”
Chevrolet Volt i Opel Ampera otrzymały tytuł „Samochodu Roku 2012” (Car of the Year). Elektryczne auta bezapelacyjnie zwyciężyły z 330 punktami, pokonując m. in.  VW Up (281 punktów) i Forda Focus (256 punktów).