Auta hybrydowe coraz bardziej opłacalne
Posiadanie auta hybrydowego staje się coraz bardziej korzystne cenowo, a przy normalnym użytkowaniu zakup tego typu pojazdu zwraca się po 4-5 latach. – podaje Agencja Informacyjna Newseria.
Jasny samochód to niższe zużycie paliwa!
Z badań wykonanych w Laboratorium Berkeley Environmental Energy Division Technologie w Kalifornii wynika, że posiadacze białych i srebrnych aut zużywają mniej paliwa i emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery.
Są nowe samochody do przewozu zwierząt
Są nowe samochody do przewozu zwierząt
Ktoś zauważył dzika na ulicy, rannego łabędzia w parku, bezdomne psy czy węża, który z pewnością nie należy do fauny naturalnie występującej w Polsce. Gdzie dzwonią warszawiacy w takich wypadkach? Oczywiście do straży miejskiej, która otrzymała nowe samochody do przewozu zwierząt.
Zielony parking dla elektrycznych aut
Zielony parking dla elektrycznych aut
Obecnie większość globalnej energii wytwarzana jest w elektrowniach węglowych. Wraz ze wzrostem zainteresowania na auta elektryczne logiczną stała się potrzeba pozyskiwania energii z odnawialnych, ekologicznych źródeł. Pewien projektant przemysłowy znalazł ciekawy i praktyczny sposób ...
Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Firma GM zamierza przeprowadzić rewolucję na rynku elektrycznych aut. Koncern samochodowy chce w ciągu pięciu lat sprzedać 500 tysięcy zelektryfikowanych pojazdów.
Bombus rozwiąże problem parkowania?
Bombus rozwiąże problem parkowania?
Jest mały (2,5 m długości i 1,2 m szerokości), lekki (240 kg), oszczędny i – zdaniem twórców – praktyczny. Czy hybrydowy pojazd miejski „Bombus” skonstruowany przez studentów z Politechniki Krakowskiej rozwiąże problemy z parkowaniem w wielkich aglomeracjach?
Podróżuj ekonomicznie i ekologicznie
Czy świat bez samochodów nie wyglądałby lepiej? Niestety całkowite pozbycie się aut z miast jest niewykonalne. W Europie Zachodniej znaleziono sposób na zmniejszenie ilości samochodów na drogach. Oprócz rezygnacji z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej lub roweru promuje się ...
Miejska wypożyczalnia elektrycznych aut
Miejska wypożyczalnia elektrycznych aut
W rejonie Saint-Quentin-en-Yvelines we Francji został uruchomiony program krótkoterminowego wynajmu pojazdów elektrycznych Twizy Way by Renault. Usługa obejmująca miasta Montigny-le-Bretonneux, Guyancourt, Voisins-le-Bretonneux i część Trappes (obszar 27 km2) była testowana od czerwca tego ...
Samochody elektryczne wciąż zbyt drogie
Ponad połowa Polaków bierze pod uwagę zakup samochodu z napędem elektrycznym – wynika z raportu „Obserwator Auto 2012. Europejczycy i samochód elektryczny” przeprowadzonego przez grupę BNP Paribas.
Co Polacy sądzą o elektrycznych autach?
Co Polacy sądzą o elektrycznych autach?
Zdecydowana większość Polaków (88 proc.) uważa, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, a 74 proc. nie ma obaw związanych z takimi samochodami – wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Renault Polska.