Ampera-e – czy to będzie przełom w motoryzacji?

Opel Ampera-e/źródło: media.gm.comOpel Ampera-e/źródło: media.gm.com

W przyszłym roku firma Opel wprowadzi na rynek nowy  samochód elektryczny Ampera-e. Pięciodrzwiowe, pięciomiejscowe auto ma mieć nie tylko większy zasięg na pełnym ładowaniu w porównaniu z większością samochodów elektrycznych, ale także przystępną cenę.„GM i Opel zawsze były przekonane, że samochody elektryczne będą miały ważny udział w kształtowaniu się przyszłej mobilności. Przełomowa technologia zastosowana w modelu Ampera-e jest ważnym krokiem w kierunku realizacji tej wizji. Nowy samochód elektryczny z napędem akumulatorowym jest kolejnym przykładem tego, jak firma Opel stara się zapewnić powszechną dostępność innowacyjnych rozwiązań technicznych” - tak zapowiedział wprowadzenie Ampery-e podczas Sympozjum CAR w Bochum (Niemcy) prezes i dyrektor generalna, Mary Barra.

Z kolei dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann powiedział: „Samochody elektryczne mogą istotnie przyczynić się do ochrony klimatu i ograniczenia emisji zanieczyszczeń Nowy Opel Ampera-e otworzy drogę do elektrycznej mobilności, znosząc bariery wysokiej ceny i krótkiego zasięgu”.

Wyjątkowo kompaktowe proporcje nadwozia Ampery-e wynikają z płaskiej konstrukcji akumulatora zamontowanego pod podłogą pojazdu. Efektywny sposób ulokowania akumulatora przekłada się też na przestronne wnętrze, w którym może wygodnie podróżować pięć osób, oraz bagażnik o pojemności porównywalnej z tym, co oferują samochody w segmencie kompaktowym.

Ampera-e będzie także wyposażona w cieszącego się uznaniem osobistego asystenta kierowcy (Opel OnStar) oraz w łączność z Internetem i system multimedialny, umożliwiający zintegrowanie smartfonów i innych urządzeń elektronicznych z pojazdem.

Na razie nie wiadomo jaki będzie miał zasięg Ampera-e i ile auto będzie kosztowało. Pewne jest to, że samochód pojawi się w sprzedaży w 2017 roku.
Ekologia.pl


Ocena (1.0) Oceń: