Czy na użytkowaniu samochodów elektrycznych można zarobić?

Fot. Håkan Dahlström [CC BY 2.0 ], Flickr.com Fot. Håkan Dahlström [CC BY 2.0 ], Flickr.com

Jak zarobić na użytkowaniu z samochodów elektrycznych? Jak pokazują testy laboratoryjne, z naładowanych aut będzie można oddawać – oczywiście odpłatnie – energię do sieci.Samochody elektryczne traktujmy jako odbiorniki energii – samochód jest ładowany i zużywa energię. Jednak proces ten można odwrócić.

„Właściciele samochodów elektrycznych będą ładować swoje auta wtedy, kiedy prąd jest najtańszy, np. w nocy, a odsprzedawać go, gdy jest najdroższy, a więc w momentach największego zapotrzebowania na energię elektryczną” – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Kowalski z firmy Nissan Poland.

Dzięki tej możliwości koszty użytkowania samochodów elektrycznych staną się jeszcze mniejsze, co z pewnością przełoży się na zwiększenie ich popularności. A jeśli liczba tych pojazdów wzrośnie do odpowiedniego poziomu, będzie można za ich pomocą rozwiązywać problemy braku energii w przypadku nagłego skoku zapotrzebowania energetycznego. „Samochody elektryczne będą stabilizować całą sieć elektroenergetyczną” – uważa ekspert.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy