Samochody hybrydowe opinie, modele, ładowanie. Jak działają samochody hybrydowe?

Semper Vivus od Porsche to pierwszy pojazd z napędem hybrydowym (został zaprezentowany w 1901 roku). Pojazd wykorzystywał dwa silniki spalinowe do ładowania baterii i zasilania dwóch silników elektrycznych. Ważył ponad 1700 kilogramów.   See page for auth Semper Vivus od Porsche to pierwszy pojazd z napędem hybrydowym (został zaprezentowany w 1901 roku). Pojazd wykorzystywał dwa silniki spalinowe do ładowania baterii i zasilania dwóch silników elektrycznych. Ważył ponad 1700 kilogramów. See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons

Ekologiczny samochód to taki, który nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, a jego produkcja oparta jest na naturalnych źródłach energii. Żadna hybryda nie spełnia tych warunków.Ekologia jest w modzie i stanowi produkt, na którym wielkie koncerny chcą zarabiać pieniądze. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby konsumenci świadomie dbali o środowisko, a nie byli „ekologicznymi hipokrytami”. To co „zielone” nie zawsze jest tak przyjazne środowisku jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Troska o środowisko staje się coraz ważniejsza dla koncernów motoryzacyjnych. Każda, chcąca liczyć się na rynku marka, wprowadza do swojej oferty auta z napędem hybrydowym, a niektóre idą dalej pokazując światu samochody napędzane wyłącznie silnikami elektrycznymi. Na rynku mamy do czynienia z etapem przejściowym, który będzie trwał tak długo, aż technologia samochodów w pełni elektrycznych nie zostanie dopracowana w stopniu, który usatysfakcjonuje potencjalnych klientów.

W oczekiwaniu na samochody na prąd koncerny motoryzacyjne proponują swoim klientom swego rodzaju półśrodek, czyli samochody z napędem hybrydowym. Auta tego typu posiadają dwa współpracujące ze sobą silniki – najczęściej elektryczny i spalinowy. Założeniem tego typu rozwiązania jest ograniczenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Jak to działa?

Podczas postoju silnik spalinowy nie pracuje, dzięki czemu żadne szkodliwe substancje nie są emitowane do atmosfery. Przy wolnej jeździe do napędu służy wyłącznie silnik elektryczny. Gdy kierowca chce szybko przyspieszyć wówczas włączane są oba silniki, co pozwala wykorzystać pełen zakres mocy. Podczas hamowania wytwarza się energia. Jest ona gromadzona w akumulatorach, którymi napędzany jest silnik elektryczny. Wszystkie te procesy obniżają poziom emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz ograniczają zużycie paliwa czyli obniżają koszty eksploatacji. Są jednak fakty, o których rzadko się słyszy, a już na pewno nie chwalą się nimi producenci samochodów hybrydowych.
Moim zdaniem
Czy samochody hybrydowe można nazwać ekologicznymi?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy