Polski motocykl elektryczny na Rajdzie Dakar

Elektrycznym motocyklem na podbój Dakaru? Studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej zbudowali lekki motocykl elektryczny LEM Thunder, który został tak skonstruowany, by mógł wziąć udział w najbardziej ekstremalnym wyścigu na świecie.Źródło: Politechnika WrocławskaŹródło: Politechnika Wrocławska

LEM Thunder został wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje, aby mógł stawić czoła najbardziej ekstremalnym wyzwaniom! Dzięki swojej niskiej wadze (120 kg) i mocy ok. 40 KM zapewnia bardzo dobry stosunek mocy do masy, co jest niezwykle istotne w rajdach terenowych. Redukcja masy została osiągnięta dzięki technologii druku 3D i wykorzystaniu włókna węglowego.

Pojemność baterii zamontowanej w motocyklu pozwala na przejechanie ok. 90 km z prędkością 120 km/h na jednym ładowaniu, a dzięki specjalnemu systemowi wyczerpany akumulator można wymieć w ciągu zaledwie kilku sekund.

LEM Thunder wystartuje w SmartMoto Challenge 2018 w Barcelonie (16-22 lipca). Zwieńczeniem projektu LEM Thunder ma być start w Rajdzie Dakar 2019 (6-17 stycznia).
Źródło: http://pirm.pwr.wroc.pl/projekty/11


Ocena (1.8) Oceń: