Wizja elektrycznej i autonomicznej przyszłości według Volkswagen

http://www.vw.press-bank.plVolkswagen I.D. VIZZION fot. www.vw.press-bank.pl

Porusza się autonomicznie, steruje się nim przy pomocy poleceń głosowych i gestów, a dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji potrafi sam się uczyć. Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczną limuzynę I.D. VIZZION.Ten nowy okręt flagowy z rodziny elektrycznych modeli I.D. za sprawą technologii rzeczywistości rozszerzonej porusza się autonomicznie.

„Cyfrowy szofer” z wieloma systemami wspomagającymi, przejmuje kontrolę nad pojazdem. Dla „kierowcy” i pasażerów oznacza to nowy wymiar bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki intuicyjnej komunikacji pomiędzy człowiekiem a pojazdem, realizowanej przy pomocy techniki rozszerzonej rzeczywistości oraz goglom Mixed-Reality (HoloLens), a także dzięki sterowaniu głosem, obsługa I.D.VIZZION jest niezwykle prosta. Koncepcyjny samochód sam rusza, kieruje i nawiguje w ruchu ulicznym, dając pasażerom więcej swobody.

Rzeczywistość rozszerzona wykorzystuje ekrany i wirtualne elementy wyświetlane we wnętrzu auta. Pasażerowie widzą je dzięki goglom HoloLens i korzystają z nich wykonując odpowiedni ruch ręką.

I.D.VIZZION zapewnia swoim użytkownikom więcej osobistej swobody. Dzięki temu, że auto nie potrzebuje kierowcy, pasażerowie mogą podczas jazdy odpoczywać, komunikować się z innymi albo pracować.

Wnętrze Volkswagena przyszłości jest obszerne, wyposażone w liczne urządzenia multimedialne. Czterodrzwiową limuzynę wyposażono w elektryczny napęd na cztery koła wykorzystujący dwa silniki elektryczne o mocy systemowej wynoszącej 225 kW, co pozwala na pokonanie 650 km pomiędzy ładowaniami. W 2022 roku pojawi się na rynku pierwsza wersja I.D. VIZZION z konwencjonalnym systemem obsługi.Ocena (1.8) Oceń: