Wystawa towarzysząca COP 14
Wystawa towarzysząca COP 14
Konferencji Klimatycznej ONZ  towarzyszyła dostępna dla wszystkich bezpłatnie  wystawa  „Technologie dla ochrony klimatu”.
Ładowarka na alkohol
Ładowarka na alkohol
Już za niecały rok pojawi się na rynku nowy typ ładowarek. Firma MTI Micro zaprezentowała prototyp urządzenia zasilanego alkoholem metylowym.
Lampki choinkowe zasilane słońcem
Lampki choinkowe zasilane słońcem
Dzięki ekologicznym lampkom choinkowym możemy przyozdobić choinkę, czy drzewa wokół domu, bez obawy o wysokości rachunków za prąd. Są zasilane bateriami słonecznymi, ładują się w dzień, by po zapadnięciu zmroku automatycznie rozświetlić się, stanowiąc doskonałą świąteczną - i przede wszystkim ...
Czy jesteśmy skłonni płacić więcej za eko-produkty?
Czy jesteśmy skłonni płacić więcej za eko-produkty?
Choć większość Europejczyków przejmuje się kwestią środowiska to w kwestii płacenia wyższych cen za ekologiczne produkty elektroniczne zdania są podzielone. Panasonic opublikował niedawno eko-raport zawierający wyniki badań związanych ze świadomością ekologiczną konsumentów.
Zgaś światło telefonem!
Zgaś światło telefonem!
Twitter, system do tworzenia internetowych społeczności, znalazł nowe zastosowanie.  Może zostać wykorzystany do kontroli zużycia energii w Twoim domu. Zobacz na filmie, jak łatwo zgasić światło za pomocą telefonu komórkowego!
Ocena cyklu życia produktu
Zanim produkt otrzyma wspólnotowe oznakowanie ekologiczne, prowadzone są rygorystyczne badania odnośnie jego wpływu na środowisko w całym okresie użytkowania.
"Oko na eko", czyli ekologiczne bilbordy
W ramach ekologicznego programu "Oko na eko", firma Cityboard Media wprowadziła w swoich wewnętrznie podświetlanych, wielkoformatowych nośnikach reklamowych energooszczędne oświetlenie - diody LED. Jest to jak do tej pory jedyne na świecie zastosowane tego typu rozwiązania w reklamie zewnętrznej.
Zielony samochód roku
Zielony samochód roku
Jury konkursu "Green Car Journal" przyznało modelowi Jetta TDI Clean Diesel tytuł "Green Car of the Year". Stworzona przez inżynierów VW technologia Clean Diesel należy do najbardziej proekologicznych na świecie.
5 technologii, które zmienią nasze życie
5 technologii, które zmienią nasze życie
IBM opublikował tegoroczne zestawienie "Next Five in Five", czyli listę pięciu innowacyjnych rozwiązań, które wg. koncernu radykalnie zmienią nasze życie w ciągu najbliższych pięciu lat. Lista oparta jest na analizie trendów rynkowych i społecznych w połączeniu z najnowszymi technologiami.
Komputer z zielonym listkiem
Komputer z zielonym listkiem
Prawdziwy ciężar ochrony środowiska spoczywa na wielkim biznesie, od którego decyzji naprawdę zależy czy chęć zysku nie przytłumi zdroworozsądkowego dbania o powierzoną nam „błękitną planetę”.  A z tym bywa różnie... Agresywne działania większości korporacji przemysłu ciężkiego w Azji i USA ...
Pasaż zakupowy