Najdłuższy bilbord świata będzie eko!
Najdłuższy bilbord świata będzie eko!
Już niedługo powstanie najdłuższy bilbord na świecie. Co to ma wspólnego z ekologią? Materiał użyty do jego konstrukcji to przyjazny środowisku rodzaj PCV. Tworzywo jest w pełni biodegradowalne.
Technologia zamknięta w bambusowej obudowie
Technologia zamknięta w bambusowej obudowie
Asus zaprezentował jak może wyglądać przyszłość sprzętu komputerowego, przyjaznego środowisku. Firma jest coraz bliższa wprowadzenia do sprzedaży laptopów, których obudowa wykonana jest z bambusa.
Społecznie odpowiedzialne zakupy na eBay'u
Społecznie odpowiedzialne zakupy na eBay'u
eBay uruchomił nową platformę sprzedażową o nazwie WorldofGood.com. Sklep oferuje ekologiczne produkty, przyjazne dla ludzi i planety, umożliwiając dokonywanie etycznych i społecznie odpowiedzialnych zakupów.
Minibaterie wielkości ziaren piasku
Amerykańscy naukowcy opracowali prototyp najmniejszych baterii słonecznych świata. Są tak małych rozmiarów, że w przyszłości będzie można na przykład rozpuszczać je w farbie i malować nimi zewnętrzne ściany budynków.
Latające, hybrydowe Ferrari
Latające, hybrydowe Ferrari
Za 2 lata ma pojawić się w sprzedaży latająca wersja samochodu Ferrari 599 GTB. Auto ma kosztować 750 tys. USD, a jego napęd będzie stanowił silnik hybrydowy.
Domy o zielonych dachach
Domy o zielonych dachach
Ushida Findlay Architects (UFA) właśnie otrzymała zgodę na budowę eksperymentalnej, ekologicznej budowli. Wielorodzinna willa powstanie w Preston, w Wielkiej Brytanii.
Audi zawsze ma zielone
Audi zawsze ma zielone
Inżynierowie koncernu Audi opracowują urządzenie, dzięki któremu kierowca zawsze będzie miał zielone światło.
Porsche na baterie
Porsche na baterie
Wahania cen ropy naftowej oraz panujący na świecie ekologiczny trend, zmusza producentów z branży motoryzacyjnej do szukania alternatywnych źródeł zasilania. Obok napędów hybrydowych, stosowanych już dość powszechnie w produkcji aut, coraz częściej proponowane są rozwiązania wodorowe i elektryczne. ...
Eco Media Player, czyli odtwarzacz na korbkę
Eco Media Player to rewolucyjny, samozasilający się odtwarzacz, który umożliwia słuchanie ulubionej muzyki, radia, oglądanie filmów i zdjęć bez konieczności stosowania zewnętrznych źródeł energii czy szkodliwych dla środowiska baterii.
Ekologiczny motocykl enduro
Ekologiczny motocykl enduro
Po motocyklach ulicznych przyszedł czas na napędzane silnikami elektrycznymi maszyny wyścigowe. Firma KTM zaprezentowała prototyp enduro, który jak twierdzi producent, jest gotowy do wzięcia udziału w wyścigach.
Pasaż zakupowy