Biodegradowalne piłki golfowe
Biodegradowalne piłki golfowe
Interesującym przykładem zastosowania biodegradowalnych tworzyw, bazujących zarówno na surowcach odnawialnych jak i tych syntetycznych, są biodegradowalne, rozpuszczalne w wodzie piłki golfowe produkowane przez firmę Eco Golf Balls.
Rekord prędkości ekologicznego pociągu w Szwecji
Rekord prędkości eko-pociągu w Szwecji
14 września padł nowy rekord prędkości pociągu w Szwecji. Pociąg Regina firmy Bombardier o nazwie "Zielony Pociąg", osiągnął prędkość 303 km/h. Maksymalna prędkość rejsowa składów Regina w Szwecji wynosi 200 km/h.
Ekologiczny komputer
Ekologiczny komputer
Producenci sprzętu komputerowego odpowiadają na oczekiwania konsumentów, którzy co raz częściej oczekują proekologicznych rozwiązań. Stąd na rynku pojawiają się produkty przyjazne dla środowiska. Jednym z nich jest Advenct Eco PC.
Most Niemcy-Dania nad Bałtykiem
Dania i Niemcy podpisały w środę oficjalne porozumienie o budowie nad Bałtykiem 20-kilometrowego mostu łączącego oba kraje. Przedsięwzięcie jest niebezpieczne dla środowiska – alarmują ekolodzy.
 Biobutelki PLA
Biobutelki PLA
Włoska firma Fonti Di Vinadio poinformowała właśnie o wprowadzeniu na rynek 50 mln półlitrowych butelek z PLA, w których sprzedawana będzie woda Sant' Anna. W przyszłości przewidywana jest również produkcja opakowań 1,5 litrowych – czytamy na Plastech.pl.
Tworzywo inspirowane strzykwą
Nowy rodzaj tworzywa sztucznego, zainspirowany budową skóry morskiego stworzenia, może niedługo zostać wszczepiony do ludzkiego mózgu.
Zielony zasilacz
Zielony zasilacz
Niedawno powstała firma Green Plug (www.greenplug.us) opracowała technologię umożliwiającą budowę uniwersalnych zasilaczy sieciowych. Mogą one dostarczać stałe napięcie i energię do dowolnych urządzeń końcowych, jak telefony komórkowe, palmtopy, odtwarzacze MP3, notebooki, przenośne dyski, cyfrowe ...
Ekologia na czarnym tle
Ekologia na czarnym tle
Heap Media promuje w Internecie nową wyszukiwarkę. Blackle.pl ma być ekologiczną alternatywą dla Google. Dlaczego? Otóż Blackle wyświetla wszystkie informacje na czarnym tle, co pozwala na oszczędność energii. Ale czy na pewno?
Most z tworzyw sztucznych już otwarty
Most z tworzyw sztucznych już otwarty
Pierwszy w Europie most drogowy z tworzyw sztucznych został oddany do użytku. Most taki montuje się bez gwoździ czy śrub. Płyty jezdne mostu wykonane są z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym (FRP) i zostały naklejone na dwa stalowe elementy nośne. Montaż mostu zajął zaledwie jeden dzień.
Bardziej ekologiczne LCD
Bardziej ekologiczne LCD
Jak od niedawna wiemy płaskie panele telewizorów są zabójcze dla środowiska. Co prawda Sharp zaprezentował bardziej ekologiczny ekran 26-cali, ale nie liczyłbym na to, że jego propozycja uratuje świat.
Pasaż zakupowy