Energooszczędne pamięci Samsunga
Energooszczędne pamięci Samsunga
Firma Samsung poinformowała o rozpoczęciu masowej produkcji nowych pamięci DDR2 przeznaczonych dla serwerów. Moduły - jak twierdzi producent - korzystają z najniższego na świecie napięcia zasilania.
Energooszczędny dysk Fujitsu
Firma Fujitsu przedstawiła nowy dysk twardy 2,5” o pojemności 320GB i prędkości obrotowej 7200 rpm. Nowa seria MHZ2 BJ została zaprojektowana do notebooków klasy high-end.
Oszczędny komputer HP
Oszczędny komputer HP
Na polskim rynku dostępny jest już dostępny nowy komputer stacjonarny HP dla firm zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska. Sprzęt umożliwia przedsiębiorstwom podwyższenie poziomu niezawodności i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.
Autostrady niszczą naszą planetę
Autostrady niszczą naszą planetę
Władze szwajcarskiego kantonu Ticino ograniczyły maksymalną prędkość dopuszczalną na międzynarodowej autostradzie łączącej południową Szwajcarię z Włochami do 80 kilometrów na godzinę.
Powstaną ekologiczne samoloty
Europejczycy chcą produkować ekologiczne samoloty. Inicjatywę w tej sprawie ogłosiła Unia Europejska, która nawiązała współpracę z firmami prywatnymi.
Auta w Polsce emitują CO2 poniżej średniej europejskiej
Sprzedawane w Europie auta emitują średnio około 160 g dwutlenku węgla (CO2) na kilometr. W Polsce średnia ta jest niższa i wynosi 155 g/km - poinformował instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny.
Zielona Nokia
Nokia zamierza wypuścić na rynek nowy ekologiczny telefon. Model 3110 Evolve został zaprezentowany na odbywającej się w Amsterdamie imprezie Nokia World 2007.
Pasaż zakupowy