Kukurydziane telefony Samsunga
Kukurydziane telefony Samsunga
Premierę kukurydzianego telefonu zapowiedział Samsung. Jego ekologiczny model W510 nie jest oczywiście w całości zrobiony z kukurydzy. Tym bardziej nie jest jadalny. Do produkcji obudowy oraz niektórych elementów użyto bio-plastiku produkowanego z kukurydzianych włókien. Jest to pierwszy tego typu ...
Pierwsza reklamówka z kukurydzy
Podczas zakończonych kilka dni temu, kieleckich XII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, spółka BIOERG zaprezentowała pierwszą polską reklamówkę wytwarzaną na bazie kukurydzy.
Ekologiczny dysk
Ekologiczny dysk
Samsung wyprodukował „ekologiczny” twardy dysk. Urządzenie, które nosi nazwę EcoGreen F1, oferuje pojemność 1 TB i - jak podkreśla producent - cechuje się niewielkim poborem mocy. Cena wynosi 199 USD.
Drewniany laptop Fujitsu
Drewniany laptop Fujitsu
Fujitsu na międzynarodowym salonie „Del Mobile” w Mailand zaprezentowało swój nowy projekt: laptop "WoodShell" w drewnianej obudowie.
Energooszczędne pamięci Samsunga
Energooszczędne pamięci Samsunga
Firma Samsung poinformowała o rozpoczęciu masowej produkcji nowych pamięci DDR2 przeznaczonych dla serwerów. Moduły - jak twierdzi producent - korzystają z najniższego na świecie napięcia zasilania.
Energooszczędny dysk Fujitsu
Firma Fujitsu przedstawiła nowy dysk twardy 2,5” o pojemności 320GB i prędkości obrotowej 7200 rpm. Nowa seria MHZ2 BJ została zaprojektowana do notebooków klasy high-end.
Oszczędny komputer HP
Oszczędny komputer HP
Na polskim rynku dostępny jest już dostępny nowy komputer stacjonarny HP dla firm zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska. Sprzęt umożliwia przedsiębiorstwom podwyższenie poziomu niezawodności i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.
Autostrady niszczą naszą planetę
Autostrady niszczą naszą planetę
Władze szwajcarskiego kantonu Ticino ograniczyły maksymalną prędkość dopuszczalną na międzynarodowej autostradzie łączącej południową Szwajcarię z Włochami do 80 kilometrów na godzinę.
Powstaną ekologiczne samoloty
Europejczycy chcą produkować ekologiczne samoloty. Inicjatywę w tej sprawie ogłosiła Unia Europejska, która nawiązała współpracę z firmami prywatnymi.
Auta w Polsce emitują CO2 poniżej średniej europejskiej
Sprzedawane w Europie auta emitują średnio około 160 g dwutlenku węgla (CO2) na kilometr. W Polsce średnia ta jest niższa i wynosi 155 g/km - poinformował instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny.