Zamiast samochodu - bambusowy skuter
Zamiast samochodu - bambusowy skuter
Był już rower wykonany z bambusa, teraz przyszła pora na skuter. Ekologiczną wersję popularnego środka transportu proponuje francuski designer Antoine Fritsch.
Są lepsze, tańsze i paliwooszczędne
Być może już wkrótce właściciele aut pojadą na oponach, które zostały częściowo wykonane z drzewa. Jak zapewniają pomysłodawcy z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie, atutem "drewnianych opon" jest niższy koszt produkcji, lepsze właściwości oraz większa oszczędność paliwa i energii. Informację na ...
Ekologiczne źródła energii pną się w górę
Ekologiczne źródła energii pną się w górę
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To mobilna, latająca turbina wiatrowa.
Słoneczne światło eliminuje drobnoustroje
Słoneczne światło eliminuje drobnoustroje
Światło słoneczne oświetlające pojemnik z wodą skutecznie eliminuje zawarte w niej drobnoustroje, przez co woda staje się zdatna do picia.
Ta elektrownia jest tak duża, że widać ją z kosmosu
W Maroko, na saharyjskiej pustyni powstaje największa farma solarna na świecie. Instalacja The Noor Ouarzazate Solar Complex o powierzchni stolicy Maroka, Rabatu, ma generować około 580 MW energii elektrycznej – taka ilość energii wystarczy, by zasilić w energię ponad 1 milion gospodarstw ...
Motocykl crossowy napędzany powietrzem
Motocykl crossowy napędzany powietrzem
Paliwo jest coraz droższe – ceny już dawno przekroczyły magiczną granicę 5 złotych. Jednak kierowcy nie martwcie się! Jest nadzieja na darmowe paliwo. Powstał, bowiem prototyp motocykla crossowego napędzanego sprężonym powietrzem.
O wyższość dwóch kółek
Na elektrycznym skuterze do pracy czy szkoły, na rowerze na majówkę i na zakupy – ekologiczne dwa kółka mogą być praktyczne, a czasem nawet szybsze niż cztery.
Rada na upały w mieście? Pomalować dach na biało!
Jak przetrwać upały i sprawić, by w domu panował przyjemny chłód? Australijscy naukowcy radzą prywatnym właścicielom i instytucjom publicznym pomalowanie dachów swoich budynków na biało, aby nagrzewały się one w mniejszym stopniu podczas upałów.
Alternatywa kempingowa – Ecocapsule
Alternatywa kempingowa – Ecocapsule
Jest energooszczędna, kompaktowa i bardzo komfortowa. Ekologiczna przyczepa kempingowa Ecocapsule oferuje wszystko co znajdziemy w małym przenośnym domku – wygodne łóżko, bieżącą wodę i możliwość sporządzenia ciepłego posiłku.  
Turbiny wiatrowe bez śmigieł?
Turbiny wiatrowe bez śmigieł?
Turbiny wiatrowe to olbrzymie konstrukcje. Obracające się śmigła generują energię elektryczną, ale mogą stanowić także śmiertelną pułapkę. Ekolodzy alarmują − wiatraki są przyczyną śmierci setek tysięcy zwierząt na całym świecie. Ale jest na to sposób. Hiszpańska firma Vortex Bladeless ...
Pasaż zakupowy