Robot zasilany oceanem
Pływający po oceanie robot, który czerpie energię do poruszania z różnic temperatur otaczającej go wody, może przebyć tysiące kilometrów, dokonując pomiarów.
Powstaną ekologiczne samoloty
Europejczycy chcą produkować ekologiczne samoloty. Inicjatywę w tej sprawie ogłosiła Unia Europejska, która nawiązała współpracę z firmami prywatnymi.
Latawiec pociągnie statek przez Atlantyk
Pierwszy na świecie statek handlowy częściowo napędzany za pomocą latawca szykuje się do wypłynięcia z Niemiec do Wenezueli - informuje BBC.
Tradycyjny napęd odchodzi do lamusa
W najbliższych latach będziemy jeździli hybrydowymi samochodami - wszystkie koncepcyjne modele pokazywane w tym roku na targach motoryzacyjnych w Detroit, miały alternatywny napęd - pisze Robert Przybylski w "Rzeczpospolitej".
Auta w Polsce emitują CO2 poniżej średniej europejskiej
Sprzedawane w Europie auta emitują średnio około 160 g dwutlenku węgla (CO2) na kilometr. W Polsce średnia ta jest niższa i wynosi 155 g/km - poinformował instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny.
Czyste technologie atrakcyjne dla inwestorów
Technologie ekologiczne, media, biotechnologia i internet to dziedziny, które w tym roku zanotują największy wzrost inwestycji venture capital - uważają przedstawiciele amerykańskich funduszy inwestycyjnych.
Szalik antyspalinowy zaprezentowano we Włoszech
Szalik antyspalinowy zaprezentowano we Włoszech. Składniki tkaniny, z której jest zrobiony, "odpychają" trucizny z ulicznego smogu. W takim szaliku można oddychać pełną piersią.
Zielona Nokia
Nokia zamierza wypuścić na rynek nowy ekologiczny telefon. Model 3110 Evolve został zaprezentowany na odbywającej się w Amsterdamie imprezie Nokia World 2007.
Pasaż zakupowy