Słoneczne światło eliminuje drobnoustroje
Słoneczne światło eliminuje drobnoustroje
Światło słoneczne oświetlające pojemnik z wodą skutecznie eliminuje zawarte w niej drobnoustroje, przez co woda staje się zdatna do picia.
Ta elektrownia jest tak duża, że widać ją z kosmosu
W Maroko, na saharyjskiej pustyni powstaje największa farma solarna na świecie. Instalacja The Noor Ouarzazate Solar Complex o powierzchni stolicy Maroka, Rabatu, ma generować około 580 MW energii elektrycznej – taka ilość energii wystarczy, by zasilić w energię ponad 1 milion gospodarstw ...
Motocykl crossowy napędzany powietrzem
Motocykl crossowy napędzany powietrzem
Paliwo jest coraz droższe – ceny już dawno przekroczyły magiczną granicę 5 złotych. Jednak kierowcy nie martwcie się! Jest nadzieja na darmowe paliwo. Powstał, bowiem prototyp motocykla crossowego napędzanego sprężonym powietrzem.
O wyższość dwóch kółek
Na elektrycznym skuterze do pracy czy szkoły, na rowerze na majówkę i na zakupy – ekologiczne dwa kółka mogą być praktyczne, a czasem nawet szybsze niż cztery.
Rada na upały w mieście? Pomalować dach na biało!
Jak przetrwać upały i sprawić, by w domu panował przyjemny chłód? Australijscy naukowcy radzą prywatnym właścicielom i instytucjom publicznym pomalowanie dachów swoich budynków na biało, aby nagrzewały się one w mniejszym stopniu podczas upałów.
Alternatywa kempingowa – Ecocapsule
Alternatywa kempingowa – Ecocapsule
Jest energooszczędna, kompaktowa i bardzo komfortowa. Ekologiczna przyczepa kempingowa Ecocapsule oferuje wszystko co znajdziemy w małym przenośnym domku – wygodne łóżko, bieżącą wodę i możliwość sporządzenia ciepłego posiłku.  
Turbiny wiatrowe bez śmigieł?
Turbiny wiatrowe bez śmigieł?
Turbiny wiatrowe to olbrzymie konstrukcje. Obracające się śmigła generują energię elektryczną, ale mogą stanowić także śmiertelną pułapkę. Ekolodzy alarmują − wiatraki są przyczyną śmierci setek tysięcy zwierząt na całym świecie. Ale jest na to sposób. Hiszpańska firma Vortex Bladeless ...
Jedna żarówka, która wystarczy na 60 lat
Jedna żarówka, która wystarczy na 60 lat
Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge opracowali tanią, emitującą światło diodę (LED), która jest w stanie wytwarzać silne, białe światło przy wyjątkowo małym wykorzystaniu energii elektrycznej. Żarówka ma kosztować 2 funty i starczać na 60 lat.
Wielka podróż małego solarnego samolotu
Wielka podróż małego solarnego samolotu
W czwartek 9 kwietnia 2014 r. w Payerne w Szwajcarii Bertrand Piccard oraz André Borschberg zaprezentowali Solar Impulse 2 − jednoosobowy samolot solarny. Co w tym niesamowitego? Solar Impulse 2 zasilany jest wyłącznie energią słoneczną i ma w 2015 roku wyruszyć w podróż dookoła świata.
Tanio i ekologicznie
Tanio i ekologicznie
Czy połączenie dwóch haseł występujących w tytule jest możliwe dla drukarek przeznaczonych dla biznesu? Większość użytkowników uważa za najlepsze rozwiązanie urządzenia laserowe, które zapewniają odpowiednią szybkość za stosunkowo niską cenę. Czy drukarki atramentowe mają szansę na ...