Sztuczne drzewo samodzielnie transportuje wodę
Sztuczne drzewo przetransportuje wodę
Dwaj amerykańscy naukowcy zbudowali miniaturowy system imitujący transport wody u roślin. Po raz pierwszy w historii udało się stworzyć model fundamentalnego procesu fizjologicznego przyrody.
„Pig Chase” – międzygatunkowa gra na iPada
Zagraj ze świnią w międzygatunkową grę
Ostatnio dużo się mówi o poprawie warunków życia zwierząt hodowlanych. Zespół holenderskich naukowców, mając to na uwadze, stworzył interaktywną grę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uczestnikami gry są ludzie i… świnie.
Trasa widoczna dzięki energii słonecznej
Trasa widoczna dzięki energii słonecznej
Wszyscy kierowcy wiedzą, jak fatalnie jeździ się po polskich drogach. Są dziurawe jak szwajcarski ser, zatłoczone i niebezpieczne. Co tydzień ginie na nich sto dwadzieścia osób!
Sklepy bez opakowań czyli jak zmniejszyć ilość odpadów
Jak ograniczyć ilość odpadów w sklepach?
Właściciele sklepów Unpackaged oraz In.gredients wpadli na dosyć nietypowy pomysł ograniczenia ilości odpadów. Produkty oferowane przez sklepy mają być sprzedawane bez opakowań.
Pierwszy na świecie budynek zasilany algami!
Pierwszy na świecie budynek zasilany algami!
Prawie każdy z nas słyszał o domach zasilanych energią słoneczną czy energią z wiatru, ale energia z glonów, to coś zupełnie nowego. Architekci z grupy Splitterwerk zaprojektowali zero-energetyczny budynek BIQ, który będzie pierwszym tego typu obiektem, wykorzystującym algi, jako źródło ...
MP3 dla biegaczy
Energia z biegania naładuje twoje MP3
Litewscy projektanci wymyślili świetny gadżet, który pomoże wam dbać o kondycję przy dźwiękach ulubionej muzyki.
Drukarka napędzana energią słoneczną
Drukarka zasilana energią słoneczną
Słońce jest wykorzystywane jako źródło energii dla wielu urządzeń. Istnieją ładowarki do telefonów czy laptopów. Teraz przyszła pora na drukarkę, która działa tylko i wyłącznie dzięki promieniom słonecznym.
Okulary słoneczne
Okulary, które pobierają energię ze słońca
Jeśli jesteś zmartwiony marnotrawstwem energii i ociepleniem klimatu ten produkt jest dla Ciebie. Projektanci , Hyun-Joong Kim i Kwang-Seok Jeong, realizują projekt przeciwsłonecznych okularów, które pobierają energię ze słońca.
Energia z autostrad
Energia elektryczna z pędzących pojazdów
Jeden ze studentów architektury na Arizona State University wpadł na pomysł zamontowania turbin wiatrowych nad... autostradami. Wykorzystując pęd samochodów, każda z turbin ma wytworzyć co najmniej 9 tys. kWh energii w skali roku – donosi serwis BBC.
Rower Flize Bike – tylko, że bez pedałów i siodełka
Rower – tylko, że bez pedałów i siodełka
Patrząc na współczesne rowery można odnieść wrażenie, że ich wygląd nie zmienił się znacznie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Bo co jest cechą charakterystyczną rowerów – rama, dwa koła i łańcuch? Nie do końca. Projektanci z Niemiec – Tom Hambrock i Juri Spetter – postarali się, by ...
Pasaż zakupowy