Czym są woskowijki? Jak dbać o środowisko z woskowijkami beeskin?

Odpady z tworzyw sztucznych są wszędzie i każdego dnia wytwarzamy ich coraz więcej, dlatego musimy edukować społeczeństwo o alternatywnych rozwiązaniach. Dzięki świadomemu ekologicznie i dbającemu o zdrowie założycielowi berlińskiego start-upu możemy wreszcie obejść się bez folii z tworzywa sztucznego i opakowań aluminiowych stosowanych w żywności.beeskinChristina i Christian Sauer, właściciele firmy Beeskin. fot.materiały prasowe
Czym są woskowijki?

Beeskin to nazwa naturalnej, zrównoważonej i wielokrotnego użytku alternatywy dla opakowań żywności. Woskowijki nie tylko zmniejszają wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych, ale mają również wspaniały aromat miodu, a dzięki właściwościom oddychającym i antybakteryjnym dłużej utrzymują świeżość żywności. Owijki z wosku pszczelego można bez problemu używać bez przerwy nawet przez rok, a następnie można je poddać recyklingowi lub zutylizować w sposób przyjazny dla środowiska. Można wyrzucić je na kompost lub użyć jako podpałkę.
Jak można stosować woskowijki?

Woskowijki występują w różnych formach, takich jak arkusze lub worki, a także w różnych rozmiarach, od małych do przechowywania owoców lub zapakowania kanapek do szkoły, do  dużych, którymi możemy przykryć talerze, miseczki, a nawet blachę z ciastem. Są one dostępne online i wysyłane w przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych dla żywności małych kartonowych kopertach lub kartonikach - oczywiście wykonanych z surowców z certyfikatem FSC. Prawie wszystko można zapakować lub przykryć, od owoców i warzyw po kanapki i przekąski w porze lunchu, a nawet butelki wina lub talerz z pysznymi resztkami z obiadu. Tylko ananas, ryby i surowe mięso mogą negatywnie wpłynąć na wygląd produktu. Aby przykryć jedzenie, arkusze z wosku pszczelego są po prostu owijane wokół przedmiotu i lekko dociskane rękami; ciepło rąk pozwala woskowijce doskonale dopasować się do przykrywanego przedmiotu. Beeskin przylega nawet do gładkich powierzchni. Po użyciu, arkusz po prostu spłukuje się zimną lub letnią wodą, i jeżeli to konieczne, odrobiną organicznego środka czyszczącego.
Reakcja użytkowników była przytłaczająca, relacjonuje założycielka Beeskin Tina Sauer: Dzięki beeskin trzymamy rękę na pulsie; tak wiele osób jest zszokowanych ilością odpadów z tworzyw sztucznych w oceanach, na plażach, na wsi lub w naszych miastach. Szukają alternatyw i są zachwyceni naszymi produktami  z wosku pszczelego. W stosunkowo krótkim czasie po założeniu naszej firmy we wrześniu 2018 r. mamy już wysoki wskaźnik ponownych zamówień i otrzymujemy fantastyczne recenzje - cieszy się założycielka start-upu. „Ludzie przesyłają nam opisy i zdjęcia swoich osobistych doświadczeń, na przykład pikniki całkowicie bez odpadów lub jeżyny, które nie spleśniały następnego dnia, tak jak zwykle”.
woskowijka
Woskowijka Beeskin w kształcie worka. fot. materiały Beeskin
Skład woskowijek

Woskowijki beeskin wykonane są wyłącznie z materiałów pochodzących z Europy: z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard), wosku pszczelego z Niemiec - który został przebadany pod kątem pozostałości szkodliwych substancji i pestycydów, żywicy i organicznego oleju jojoba. Produkcja jest prowadzona przez niewielki zespół. Założycielka sama pomaga w produkcji, a jej mąż Christian opracował maszynę, która ułatwia pracę zespołu, i nieustannie pracuje nad ulepszeniami.

Kto stworzył markę?

Dla Tiny Sauer zrównoważona alternatywa to znacznie więcej niż biznes, to praca z miłości matki dla swoich dzieci: „Zawsze szukałam wszelkiego rodzaju zdrowych i przyjaznych dla środowiska produktów dla moich dzieci, ale nie zawsze mogłam je znaleźć, więc razem z mężem w naszej kuchni wypróbowywałam różne rzeczy, zbierałem informacje, a potem więcej prób i testów, aż osiągnęliśmy pożądany efekt. Od lokalnych surowców, które muszą być przyjazne dla środowiska, ale także bez długich tras transportowych, po wysyłkę i opakowanie, które musi być atrakcyjne, ale jak najmniejsze. Woskowijki pozwalają Tinie pozbywać się plastikowych odpadów i czynić świat lepszym miejscem dla swoich dzieci i dla nas wszystkich.
woskowijka
Woskowijka Beeskin w rolce, do przycinania. fot. materiały Beeskin
Ponadto filozofia firmy odnosi się do całego zrównoważonego rozwoju: „Jeśli żyjemy w taki sposób, aby kolejne pokolenia również mogły skorzystać z zalet nienaruszonego środowiska, jest to najuczciwszy sposób zachowania się wobec naszych dzieci i wnuków”, stwierdza Tina Sauer. Beeskin jest neutralny pod względem emisji CO2 i kieruje się podejściem interesariuszy, zgodnie z którym potrzeby innych brane są pod uwagę i także składają się na sukces firmy. Każdy klient, pracownicy, dostawcy i środowisko są najważniejszą częścią firmy Beeskin. Jako firma rodzinna nie podlegamy żadnym ograniczeniom ani wymogom inwestorów, którzy ukierunkowani są wyłącznie na zyski.

O woskowijkach jeszcze słów kilka

Woskowijki służą do przechowywania żywności w sposób przyjazny dla środowiska, a żywność dłużej pozostaje świeża. Służą do pakowania pieczywa, serów, wędlin, ciastek, świeżych ziół, owoców i warzyw, a także do zapakowania kanapek do szkoły lub pracy. Owijki z wosku pszczelego są wielokrotnego użytku, wystarczają na rok i są dostępne w różnych rozmiarach. Jako alternatywa dla konwencjonalnych materiałów opakowaniowych, takich jak plastik i folia aluminiowa, woskowijki składają się z czysto organicznych materiałów, które są ściśle kontrolowane i certyfikowane. Wszystkie składniki - zapewniające spójny zrównoważony rozwój - pochodzą z Europy. Nasze produkty posiadają certyfikat GOTS, zapewniający kontrolę całego procesu produkcji. Oznacza to, że do uprawy bawełny nie używamy żadnych środków chemicznych, a wosk pszczeli jest ściśle przebadany pod kątem zawartości pestycydów i zanieczyszczeń. W skład naszych woskowijek wchodzi również naturalna żywica drzewna zapewniająca działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze oraz organiczny olejek jojoba działający jak naturalny konserwant. Christian Sauer, który założył Beeskin w 2018 roku, postawił sobie za cel stworzenie produktu, który będzie alternatywą dla plastiku. Wyszkolona kadra projektuje i produkuje woskowijki w Berlinie, na maszynach opracowanych we własnym zakresie, przywiązując dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i spójnej certyfikacji. Beeskin jest dostępny nie tylko w Niemczech, w internecie i w wybranych głównych sklepach, ale także w Polsce, Danii, Szwecji, Holandii, Belgii, Hiszpanii Francji i we Włoszech.
woskowijka
Woskowijki znakomicie chronią sery i wędliny. fot. materiały Beeskin
Zalety woskowijek beeskin:
•    przechowywana żywność dłużej utrzymuje świeżość,
•    chroni żywność przed bakteriami i grzybami,
•    idealnie nadaje się do przechowywania chleba, sera, wędlin, warzyw, owoców i ziół,
•    zastępuje folię plastikową i aluminiową,
•    wielokrotnego użytku,
•    wykonane wyłącznie z europejskich, naturalnych składników, które mają właściwości     przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze,
•    wszystkie składniki są wolne od pestycydów i szkodliwych substancji,
•    posiada certyfikat GOTS - Global Organic Textile Standard,
•    ekologiczna - można wyrzucić na kompost lub użyć jako podpałki do kominka,
•    używając woskowijek beeskin dbasz o środowisko,
•    produkowane i pakowane w Berlinie,
•    posiadają roczną gwarancję.

W Polsce zamówienia hurtowe można składać za pośrednictwem poczty email: biuropl@beeskin.com lub telefonicznie pod numerem 798 636 902.
Zamówienia detaliczne bezpośrednio na https://beeskin.com/pl/shop/
https://beeskin.com/pl/corporate-philosophy/
https://www.facebook.com/beeskin.wraps
https://www.instagram.com/beeskin.wraps/

źródło: materiały partnera
Ocena (1.3) Oceń: