Ekologiczna niszczarka wkracza do biur

fot. dreamstimefot. dreamstime

Japońscy wynalazcy stworzyli urządzenie, które wykorzystany, nieużyteczny już papier biurowy przerabia na papier toaletowy. Maszyna nosi wdzięczną nazwę „White goat” czyli biała koza.Umożliwia ona recykling wszelkiego rodzaju dokumentów, notatek, papierów zalegających w każdym biurze. Urządzenie może stać się alternatywą dla stosowanych obecnie niszczarek, ze względu na aspekty ekologiczne oraz ekonomiczne – wytworzony papier toaletowy można wykorzystać w biurze.

Na jedną rolkę papieru urządzenie zużywa około 40 kartek o formacie A4 oraz wodę. W początkowej fazie papier zostaje rozdrobniony na cieniutkie paski, które połączone z wodą tworzą jednolitą masę. Kolejne etapy to prasowanie, suszenie oraz zwijanie w rolki produktu końcowego. Czas potrzebny na wytworzenie rolki papieru to około 30 minut.

Koszt zakupu tego innowacyjnego urządzenia szacowany jest na 100 tys. dolarów. Producenci „Białej kozy” twierdzą, że wysoka cena nie ma znaczenia, ponieważ fakt, że Biała koza ratuje  hektary lasów przed wycinką, jest bezcenny.

Ekologia.pl

Ocena (3.7) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy