HAPIfork: Widelec uczy zdrowych nawyków żywieniowych

źródło: www.hapilabs.comźródło: www.hapilabs.com

Sztućce, które uczą zdrowych nawyków żywieniowych? Wraz nadchodzącą wiosną na rynku pojawią się widelce, które poprowadzą za nas dzienniczek spożywanych posiłków i zawibrują kiedy będziemy jeść zbyt łapczywie. Bo sztuka odchudzania nie polega tylko na tym, co się je, ale także jak się je.

Francuski inżynier Jacques Lepine ze Startupu HAPILABS zaprojektował HAPIfork – skomputeryzowany widelec, który nauczy nas zdrowych nawyków żywieniowych. Widelec za pomocą specjalnych czujników śledzi średni czas posiłków, liczbę kęsów na porcję, oraz liczbę kęsów na posiłek. Jeśli HAPIfork zauważy, że jemy zbyt szybko i łapczywie, to zacznie delikatnie wibrować i świecić, by zasygnalizować nam, że mamy zwolnić i zacząć delektować się jedzeniem. Ale to nie koniec – sztuciec podpowie, kiedy należy coś przekąsić i kiedy lepiej wstrzymać się z jedzeniem.

Po każdym posiłku „inteligentny widelec” można zsynchronizować ze smartfonem (za pomocą bluetooth) lub komputerem (USB), by prześledzić swoje nawyki żywieniowe. Zdaniem producentów, pozwoli to uniknąć wielu problemów trawiennych.

„Większość osób je szybciej niż powinna, jednocześnie nie zdają sobie sprawy z tego, że zbyt szybkie konsumowanie potraw prowadzi do wielu schorzeń i nadwagi.” – wyjaśnia Andrew Carton prezes HAPILABS.
źródło: www.hapilabs.com


„Smartforks” będą dostępne w pięciu kolorach – czarnym, białym, niebieskim, różowym i zielonym. Za jeden taki ekstrawagancki gadżet trzeba będzie zapłacić około 100 dolarów.
Ekologia.pl
Ocena (3.7) Oceń:
Pasaż zakupowy