Lodowa urna, która unosi się na wodzie

Ludzie mają problem ze śmiercią. Nie Ci, co umierają; ale wciąż żywi, którzy grzebią zmarłych w ziemi. Biorąc pod uwagę, że na naszej planecie jest obecnie około 7,7 miliarda ludzi ... cóż, widać, dokąd to zmierza. Dodaj do tego wpływ na środowisko rozkładających się solidnych trumien i kilka galonów toksycznego płynu balsamującego, a nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka alternatywnych pomysłów na pogrzeb.www.thelivingurn.comwww.thelivingurn.com

W ciągu ostatniej dekady zaprojektowano naprawdę piękne, ekologiczne artykuły pogrzebowe, takie jak biodegradowalne urny, z których wyrastają drzewa.  Jednak naprawdę oryginalnym pomysłem Flow Ice Urn, czyli lodowa urna, która unosi się na wodzie, powoli uwalniając popioły. To proste, ale piękne; i przywodzi na myśl inne tradycje pogrzebowe, które są nieodłącznie związane z ideą powrotu ciała do natury.
Lodowa urna została zaprojektowana przez Diane Leclair Bisson, która podeszła do projektu z artystyczną kreatywnością. Jak można przeczytać na jej stronie internetowej „jej badania nad współczesnymi praktykami pogrzebowymi oraz zachowaniem lub rozrzuceniem popiołów zaangażowały ją również w refleksję na temat materialności, która doprowadziła do zaprojektowania nowej typologii przedmiotów i materiałów”.

Bisson zauważa: „Urna lodowa jest w swej istocie głęboko zrównoważonym przedmiotem. Pomysł stworzenia rozpuszczalnego obiektu pamięci poprzez przekształcenie wody w stałą formę lodu ‒ przy jednoczesnym zamknięciu w nim popiołów kremacyjnych - jest naprawdę innowacyjny. Jest to najbardziej niematerialna urna, jaka kiedykolwiek powstała, Jest to zupełnie nowe podejście do idei samego pochówku - podkreślając nowe myślenie o powrocie ciała do środowiska naturalnego, jako do pierwotnego źródła. ”

Flow został pierwotnie zaprojektowany dla Memoria, progresywnej grupy pogrzebowej z siedzibą w Montrealu. Ale teraz Biolife, LLC, twórca innych ekologicznych urn, uzyskał wyłączną licencję na produkcję i sprzedaż opatentowanej urny lodowej w Stanach Zjednoczonych.

„Wiele osób przez całe życie tworzy silny związek z oceanem, jeziorami lub rzekami. Woda jest naprawdę niezwykłą cząsteczką - dzięki niej życie na ziemi jest możliwe - mówi Julia Duchastel, wiceprezes Memoria. - W całej historii i kulturach przetrwała jako symbol życia, odnowy i czystości. Dlatego wiele osób decyduje się na uwolnienie popiołów do wody. Dzięki urnie lodoweh Flow ™ rodziny mają nową i ulepszoną opcję wodnego pochówku aby uhonorować ukochaną osobę i pożegnać się w piękny, znaczący i niezapomniany sposób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie urn lodu w The Living Urn.
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://www.thelivingurn.com/pages/ice-urn”; data dostępu: 2020-01-03
Ocena (5.0) Oceń: