Nadawanie paczek – jak robić to z myślą o środowisku?

Nadawanie paczek także może być ekologiczne. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią formę przesyłki i opakowanie. Poza tym, dzięki zastosowaniu odpowiedniej taktyki nie tylko będziemy bardziej eko, ale także nasza przesyłka dotrze do odbiorcy szybko bez żadnych opóźnień. Satysfakcjonująca będzie też cena usługi.inpost ekografika: shutterstock

W dzisiejszych czasach, gdy cały świat walczy z globalnym ociepleniem, nadmierną emisją spalin czy smogiem, każdy nasz gest w temacie ochrony środowiska ma znaczenie. Często takie proekologiczne działania nie wymagają zbyt wielkiego wysiłku, a tylko odpowiedniej taktyki. Myślenie o czystości środowiska powinno nam towarzyszyć na co dzień. W okresie przedświątecznym, gdy nadajemy o wiele więcej paczek niż na co dzień, warto skupić się na tej czynności, by przez jej odpowiednie wykonanie przyczynić się do ochrony środowiska. Jak można to zrobić? Podpowiedzi w dalszej części artykułu.
Opakowanie do przesyłki – jak je dobrać?

Opakowanie naszej przesyłki to coś, czemu warto poświęcić chwilę uwagi, jeśli chcemy być bardziej eko. To prosta rzecz, która przyczyni się do ochrony środowiska. Paczki zazwyczaj przesyłamy w kartonowych opakowaniach, a (jak wiadomo) papier jest pozyskiwany z drzew, które są wycinane w nadmiarze. Warto więc wykorzystać stare kartony, które zalegają u nas w domu i dać im drugie życie. Poza tym bardzo ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru (dopasowanego) do przesyłanej rzeczy. A to z tego powodu, że za duże opakowanie sprawia, iż w samochodzie kuriera zmieści się mniej paczek. Tym samy skutkuje to większą liczbą kursów i większą emisją spalin do atmosfery.

Spacer do Paczkomatu

Bardzo wygodną i prostą formą (jednocześnie opłacalną pod względem finansowym) nadania paczki jest skorzystanie z Paczkomatu. Ważne jest też to, że dzięki tej opcji nie będziemy tracić czasu w kolejce na poczcie. A jak się to ma do ochrony środowiska? Otóż Paczkomaty są w bardzo wielu miejscach, często blisko lub w miarę blisko naszego miejsca zamieszkania. Dlatego też, by tam dotrzeć, nie będziemy musieli korzystać na przykład z samochodu, co przyczyni się jednocześnie do zmniejszenia emisji spalin. Kurier także nie będzie musiał jeździć z miejsca na miejsce samochodem, przyczyniając się do zwiększenia emisji CO2 (odbierając paczki z różnych miejsc), gdy większość z nas będzie nadawać paczki w jednym przeznaczonym do tego miejscu. Jednym małym gestem przyczynimy się też do zmniejszenia korków i destrukcyjnego hałasu.

Okres przedświąteczny to bardzo dobry czas to wypróbowania takich praktyk, jeśli chodzi o nadawanie przesyłek. A potem… warto kultywować te zwyczaje na co dzień.


art. sponsorowany
Ocena (3.2) Oceń: