Papierowa maszynka do golenia minimalizuje zużycie plastiku nawet o 98%

Nadaje to zupełnie nowe znaczenie słowu „wycinanka”! Przywitaj się z papierową maszynką do golenia, która stanowi zrównoważoną alternatywę dla jednorazowej, plastikowej maszynki.Papierowe, jednorazowe maszynki. Źródło: www.kai-group.comPapierowe, jednorazowe maszynki. Źródło: www.kai-group.com

Kai, japoński producent noży, ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie papierowej maszynki do golenia. Przyjazna dla środowiska, jednorazowa maszynka do golenia, jak sama nazwa wskazuje, ma papierowy korpus i metalowe ostrza. Jej konstrukcja inspirowana origami zapewnia taką samą wytrzymałość i zwrotność jak plastikowej maszynki do golenia, jednocześnie minimalizując zużycie plastiku nawet o 98%.
Oczywiście można mieć wątpliwości, jak papierowa brzytwa poradzi sobie w kontakcie z wodą? Cóż, projektanci z japońskiej firmy Kai Group stworzyli maszynkę do golenia z wodoodpornego papieru – pamiętając o trwałych kartonach po mleku i tekturowych papierowych łyżkach. Uchwyt wytrzymuje temperaturę wody do 40°C, a metalowa głowica ma nacięty kanał na górze, który ułatwia spłukiwanie ogolonych włosów z ostrza.

Cała maszynka do golenia waży zaledwie 4 gramy i jest dostępna w 5 różnych kolorach – morskim, botanicznym czerwonym, jadeitowym zielonym, słonecznym żółtym i piaskowym beżu.

„Brzytwa” będzie dostępna w Japonii od 1 kwietnia 2022 roku. Pięciokolorowy zestaw będzie kosztował około 10,30 USD.
Papierowa, jednorazowa maszynka. Źródło: www.kai-group.com
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. “”; kai-group.com/products/; 2021-11-17
  2. Sarang Sheth; “World’s first paper disposable razor unveiled in Japan”; yankodesign.com; 2021-11-17
Ocena (4.0) Oceń: