Przepływowe sterylizatory powietrza

W czasie zwiększonej ilości zachorowań na COVID-19 niezmiennie ważne jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. Zakażenie nim może być niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza osób starszych, ale są też inne negatywne skutki. Konieczność odbycia kwarantanny i styczność z niewydolną służbą zdrowia prowadzą w konsekwencji do przymusowego urlopu i zaniechania pracy zarobkowej. Dotyczy to osób pracujących na etacie, a pewnie w jeszcze większym stopniu prowadzących własną działalność, gdzie kilkutygodniowa przerwa w działaniu firmy może prowadzić do długoterminowych negatywnych konsekwencji. Niestety często trudno zredukować ryzyko zarażenia - wiele branż wymaga stałego kontaktu z klientami czy kontrahentami.sterylizatorSterylizator powietrza Milerd DZR-3. fot.Milerd
Sposobem na znaczne zmniejszenie ryzyka zachorowania na COVID-19, a także inne choroby przenoszone przez wirusy i bakterie jest zastosowanie sterylizatorów powietrza. Są to urządzenia przeznaczone konkretnie do tego celu - usuwają wirusy dzięki wykorzystaniu światła ultrafioletowego o długości fali 253,7 nanometra. Taka długość fali jest optymalna do zwalczania wirusów i zachowania bezpieczeństwa dla ludzi. Jest to ważne ponieważ źle dobrany ultrafiolet może powodować tworzenie się szkodliwych dla ludzi związków chemicznych. Lampy o innym przeznaczeniu, na przykład takie wykorzystywane w salonach kosmetycznych nie nadają się do sterylizacji powietrza. Polecane są przepływowe sterylizatory powietrza wyposażone w lampy LED, producentów takich jak Milerd - zapewniają one bardzo wysoką wydajność i optymalne oczyszczanie z wirusów i bakterii. Urządzenie takie wciąga powietrze z jednej strony, a z drugiej wydmuchuje je już zdezynfekowane.
sterylizator
Sterylizator powietrza Milerd DZR-5. fot. Milerd
Sterylizatory przepływowe wysokiej jakości posiadają metalowe obudowy dzięki czemu w pomieszczeniu, gdzie takie urządzenie pracuje mogą bezpiecznie przebywać ludzie bez ograniczeń czasowych. Jest to konieczne aby zachować ciągłość sterylizacji. W trakcie przepływu powietrza światło UV-C zabija lub unieszkodliwia bakterie i wirusy. Urządzenie zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia chorobami przenoszonymi drogą kropelkową usuwając na bieżąco np. wirusy które znalazły się w powietrzu. Jeśli w pomieszczeniu w którym się znajdujemy jest także osoba zakażona wirusem obecność działającego sterylizatora Milerd zmniejsza ryzyko zarażenia. Po odpowiednim ustawieniu urządzenia można stworzyć barierę w formie kurtyny powietrznej izolującej osoby zdrowe od potencjalnie zarażonych (pacjentów, klientów itp).
sterylne
Sterylizator powietrza Milerd DZR-2. fot. Milerd
Sterylizatory powietrza Milerd mogą być stosowane zarówno w prywatnych domach, jak i szkołach przedszkolach, gabinetach stomatologicznych, biurach czy punktach handlowych (miejsca przez które przemieszcza się dużo ludzi mogących być potencjalnie źródłem zakażenia). Milerd jest obecnie głównym dostawcą urządzeń do dezynfekcji światłem UV-C na rynku rosyjskim.  Producent przygotował modele od małych (sterylizator powietrza DZR-1 dla pomieszczeń 30-45 m2) po większe, bardzo wydajne jednostki sterylizujące pomieszczenia o powierzchni 120 m2 (sterylizator przepływowy DZR-4) czy nawet 200 m2. Sterylizatory tej marki są wykorzystywane w galeriach handlowych, poczekalniach, biurach dużych rosyjskich korporacji.
sterylizator
Sterylizator Milerd. fot. Milerd
art. sponsorowany
Ocena (4.0) Oceń: