Studenci AGH skonstruowali elektryczny motocykl

Jest zasilany wyłącznie energią elektryczną. Silnik umieszczony w ramie pojazdu pozwala uzyskać prędkości nawet do 120 km/h – tak prezentuje się „Staszic”, motocykl elektryczny zbudowany przez studentów AGH.To już drugi terenowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zespołu E-Moto AGHTo już drugi terenowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zespołu E-Moto AGH

Staszic, to drugi terenowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zespołu E-Moto AGH. Terenowy pojazd jest drugim tego typu urządzeniem, który powstał w Akademii Górniczo-Hutniczej. Czym się różni od swojego poprzednika?

W porównaniu do pierwszego modelu motocykl posiada niemal czterokrotnie większą moc od swojego poprzednika. Zmienił się też czas, jaki motocykl może przejechać na jednym ładowaniu - w tym momencie są to dwie godziny, czyli o pół godziny dłużej niż poprzednik. „Staszic” osiąga też znacznie większą prędkość niż debiutancka maszyna i rozpędza się do 120 km/h. Na zwiększenie wydajności motocykla wpłynęła zmiana lokalizacji silnika elektrycznego – obecnie, zamiast w tylnym kole, jest on umiejscowiony w ramie pojazdu. Ulepszeniu uległa także aplikacja na telefon, która pozwala na odczytanie więcej parametrów.

Nie bez znaczenia jest także ekologia. Elektryczny motocykl, dzięki wykorzystaniu alternatywnego źródła energii do zasilania napędu daje przewagę nad pojazdami z silnikiem spalinowym, eliminując nie tylko problem zanieczyszczenia, ale również hałas towarzyszący pracy silnika.

Oficjalna premiera pojazdu odbyła się 18 października na terenie kampusu uczelni. Motocykl „Staszic” został nazwany tak przez studentów na cześć patrona AGH przy okazji zainaugurowanego niedawno 100. roku akademickiego.
Ekologia.plOcena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy