Ten rower naładuje twój telefon lub kamerę

http://www.dezien.comhttp://www.dezien.com

O tym, że warto jeździć na rowerze nie trzeba nikogo przekonywać. Czy można dodać coś jeszcze do zalet pedałowania? Oczywiście, że tak! Jak to się mówi – w przyrodzie nic nie ginie –  więc projektanci z Dazien postanowili wykorzystać energię kinetyczną z pedałowania do ładowania elektronicznych gadżetów.

Rower Levitation posiada wbudowany akumulator, który ładuje się podczas jazdy. By wykorzystać zmagazynowaną energię, wystarczy podłączyć rower za pomocą ukrytego w kierownicy USB, do dowolnego urządzenia. Koncepcyjny eko-rower może naładować telefon, kamerę, a nawet – teoretycznie – samochód elektryczny.

Oprócz akumulatora, Levitation bike posiada funkcjonalny monitor dotykowy z dostępem do internetu, który pokaże ile energii zmagazynowało urządzenie, a także zbada nasz puls.

Patrząc na wygląd koncepcyjnego roweru można odnieść wrażenie, że projektanci czerpali inspirację z filmu „TRON:. Legacy”. Dziwaczna, trójkątna rama wykonana z litego materiału o nazwie HI-MACS, który stanowi skrzyżowanie naturalnych minerałów i masy akrylowej, najczęściej używanego przy produkcji blatów kuchennych, jest lekka i wytrzymała.

Futurystyczny rower Levitation powstał przy współpracy trójki designerów – Michaela Straina, Ramerio Diaza i Brandona Hartley z biura projektowego Dazien.

„Koncepcja projektu Lvitation jest taka, by stworzyć urządzenie, które będzie produkowało w 100 proc. czystą energię.” – powiedział rzecznik firmy Dazien.
www.dezien.com
www.dezien.com
Ekologia.pl

Ocena (3.5) Oceń: