Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

Mięso, warzywa, nabiał ‒ często to, co przechowujemy w lodówce wydziela zapachy, które mieszając się ze sobą, zamieniają się w dość nieprzyjemną woń. Nie warto sięgać po chemiczne preparaty, ponieważ mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Z nieprzyjemnym zapachem z lodówki można poradzić sobie naturalnymi i zdrowymi sposobami.fot. shutterstockfot. shutterstock
  1. Soda oczyszczona
  2. Kawa mielona
  3. Olejki eteryczne
Po pierwsze jedzenie w lodówce należy przechowywać w odpowiedni sposób, a jeżeli widzimy, że coś się psuje, należy to natychmiast wyrzucić do kosza. Jeżeli już nasza lodówka przesiąknie zapachem czosnkowej kiełbasy, to można odświeżyć ją naturalnymi sposobami.

Soda oczyszczona

Pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki można, wstawiając do niej szklankę z sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona to prawdziwy pochłaniacz zapachów. Pamiętaj, by zawartość szklanki wymieniać co dwa tygodnie. Zużytą sodę można spłukać wodą do odpływu zlewozmywaka ‒ tam też zlikwiduje brzydkie zapachy.

Kawa mielona

Podobnie działa kawa mielona. Jej ziarna nie tylko pięknie pachną, ale też pomagają pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Umieść w lodówce miseczkę z 4 łyżkami zmielonej kawy, a pozbędziesz się nieprzyjemnej woni z lodówki.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne skutecznie maskują nieprzyjemne zapachy. Można skropić naturalnym olejkiem pomarańczowym kromkę chleba i włożyć ją do lodówki. Efekt jest natychmiastowy.

Należy pamiętać, że powyższe sposoby raczej maskują nieprzyjemne zapachy niż je usuwają. Dlatego warto regularnie przeglądać zawartość lodówki i dbać o jej czystość.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680917/get-rid-of-unpleasant-smells-fridge/”; data dostępu: 2019-11-27
Ocena (4.9) Oceń:
Pasaż zakupowy