Wygodne i tanie ‒ studenci zaprojektowali meble z papieru

II edycja Letniej Szkoły Architektury na Politechnice Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur II edycja Letniej Szkoły Architektury na Politechnice Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur

Pięć prototypowych, wykonanych z papieru i drewna konstrukcji służących do pracy i wypoczynku zaprezentowali studenci z Politechniki Wrocławskiej. Wśród nich znalazła się m.in. modułowa czytelnia i loża z wielofunkcyjnym stołem. Wszystko to w ramach II edycji Letniej Szkoły Architektury.W projekcie uczestniczyło 25 studentów z Politechniki Wrocławskiej.

– Motywem przewodnim tegorocznej edycji kursu jest „Work&Chill”. Oznacza to miejsca, w których można przysiąść, położyć się, zrelaksować, porozmawiać z kolegami, ale też popracować w grupach lub indywidualnie, poczytać, zjeść czy podjąć inne aktywności, które mają miejsca w szkołach, uczelniach czy biurach – wyjaśnia Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr.

Uczestniczy szkoły najpierw brali udział w warsztatach, podczas których przygotowywali i prezentowali własne pomysły związane z tematem. Następnie podzieleni na grupy opracowywali projekty koncepcyjne i wykonawcze, a przez ostatni tydzień przygotowywali prototypy.

– Dzięki zajęciom studenci mogli skupić się na jednym projekcie, który realizowali od pierwszego szkicu aż po końcowe wykonanie. To bardzo ważne, bo dzięki temu poznają nie tylko materiał, z którym pracują, lecz także cały proces projektowy. Liczymy, ze po zakończeniu warsztatów wszystkie projekty będą mogły być użytkowane na co dzień – tłumaczy Łątka.

Zgodnie z założeniami studenckie projekty powinny spełniać takie kryteria jak: innowacyjność, mobilność, modułowość, wygoda i niska cena. – Meble mają być odpowiedzią m.in. na potrzeby polepszenia jakości środowiska pracy, liczymy na rozwiązania niestandardowe, przekraczające granice, ale realne do wykonania – dodaje Łątka.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy