Gdzie w góry na wakacje?

Fot. Yuri Virovets/Flickr CC[CC BY-SA 2.0 ], Flickr.com Fot. Yuri Virovets/Flickr CC[CC BY-SA 2.0 ], Flickr.com

Z roku na rok rośnie grupa fanów letniego wypoczynku w górach. Do najpopularniejszych miejscowości należą Karpacz, Szklarska Poręba, Zakopane i Krynica Zdrój – wynika z obserwacji firmy Sun & Snow.Letnie wyjazdy w góry to coraz milej widziana alternatywa dla wypoczynku nad morzem. Wiele osób wybiera na urlop miejscowości górskie dające nie tylko możliwość pieszych lub rowerowych wycieczek w góry, ale także zwiedzania oraz uprawiania sportów typowych raczej dla sezonu zimowego, takich jak przejażdżka na torze saneczkowych czy bobslejowym.
 
Miejscowości górskie oferują coraz wyższy standard bazy noclegowej, także w zakresie stale rosnącej liczby apartamentów na wynajem. W okresie letnim plusem dla gości są konkurencyjne ceny w stosunku do lokalizacji nadmorskich. Sezon w górach jest bowiem mniej uzależniony od pogody, co przekłada się na raczej stabilną politykę cenową obiektów noclegowych.

Polaków do odwiedzania górskich miejscowości mobilizuje nie tylko doskonałe przygotowanie kurortów, ale również możliwość wygodnego dotarcia do nich transportem publicznym. Na podróż pociągiem decydują się ludzie młodzi, a także coraz większa grupa osób, które chcą odpocząć od cywilizacji. Zostawiając samochód w domu, można dojechać bezpośrednio do Szklarskiej Poręby, Zakopanego i Krynicy Zdroju. Kurorty te mają wygodne połączenia z głównymi miastami w Polsce.

Do Karpacza zaś spółka Interregio uruchomiła połączenie autobusowe z Wrocławia. Rozkład jazdy autobusów odjeżdżających spod Dworca Głównego został dopasowany do przyjazdów pociągów. Miejscowości górskie obsługiwane są również przez największych przewoźników autobusowych i liczne prywatne firmy transportowe.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy