Gdzie warto wybrać się na spływ kajakowy?

Gdzie na kajaki? Źródło: Wikipedia Gdzie na spływ kajakowy? Źródło: Wikipedia

Relax i obcowanie z przyrodą - spływy kajakowe to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu nad wodą. Jednak miłośnicy kajaków wcale nie muszą jechać na Mazury, żeby wybrać się na spływ. W centralnej Polsce także są piękne szlaki kajakowe.


Trasy popularnych spływów kajakowych wiodą zwykle przez te same szlaki – są to spływy Czarną Hańczą, Rospudą, Krutynią itp. Ale miłośnicy kajaków wcale nie muszą jechać na Mazury, żeby wybrać się na spływ. W centralnej Polsce także są piękne szlaki, choćby takie, jak spływ Rawką.

Rawka to rzeka płynąca w centralnej Polsce, największy dopływ Bzury. Jest to nizinna rzeka, przepływająca przez malownicze okolice, objęte ochroną rezerwatową (rezerwat przyrody Rawka). Jej koryto prowadzi przez pastwiska, łąki, trzciny, tereny podmokłe, lasy, gęste zarośla. Urozmaicona jest także linia brzegowa – znajdziemy tu zarówno płaskie, piaszczyste brzegi, jak i wysokie skarpy. Podczas pobytu nad Rawką można podziwiać nie tylko piękną roślinność wzdłuż koryta rzeki, ale także spotkać jej stałych mieszkańców – ryby, żaby, zaskrońce, jaszczurki, węże, a nawet raki. Nad Rawką żyją również bobry.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy