Jak zorganizować sobie wycieczkę w Zakopanem

Zakopane to znany i lubiany ośrodek turystyczny i sportowy w Polsce, słynący ze swojego pięknego krajobrazu, kultury regionalnej oraz sportów zimowych. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc, które oferuje nieskończenie wiele atrakcji.spływSpływ przełomem Dunajca z CTT Travel. fot. CTT Travel.
Popularne atrakcje w Zakopanem

Zakopane jest znane z regionalnej kultury góralskiej, w której istotną rolę odgrywają stroje ludowe, muzyka, taniec i sztuka. W Zakopanem można spotkać wiele sklepów i kramów z ręcznie wykonanymi wyrobami regionalnymi — zdecydowana większość z nich położona jest wzdłuż głównego deptaku, Krupówek, a także przy wejściach do największych dolin. To właśnie Krupówki są słynną na cały kraj ulicą handlową, która przyciąga tysiące turystów każdego roku. Na Krupówkach można znaleźć sklepy, restauracje, kawiarnie i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Spora część osób, po raz pierwszy odwiedzających Zakopane, właśnie tu kieruje swoje kroki. Z Krupówek łatwo można przedostać się na kolejne znane atrakcje, jak:
•    Góra Gubałówka, na którą można wygodnie wjechać wagonikiem kolejki.
•    Skocznia narciarska Wielka Krokiew, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach
     narciarskich.
•    Muzeum Tatrzańskie i Muzeum Kornela Makuszyńskiego, poświęcone życiu i twórczości jednego
     z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci.
•    Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, jest  to piękna bazylika, która przyciąga
     tysiące pielgrzymów z całego świata.  

Jeśli ww. miejsca nie są Ci obce lub nie jesteś zainteresowanym ich zwiedzaniem w towarzystwie tłumu innych turystów, mamy dla Ciebie propozycję innej, równie ciekawej wycieczki w Zakopanem.

Spływ Dunajcem Zakopane

Z czego słynie Zakopane i jego okolice? Oczywiście z tatrzańskich szczytów i dolin, ale również z rzeki Dunajec, po której od wielu lat organizowane są spływy tratwami. Spływ Dunajcem to popularna atrakcja turystyczna w Polsce, która przyciąga wiele osób z kraju i z zagranicy. Udział w takim spływie to właśnie nasza propozycja rodzinnej wycieczki, która ma wiele zalet i korzyści.

Piękne widoki

Trasa spływu Dunajcem prowadzi przez malownicze krajobrazy Pienin, wzdłuż krystalicznie czystej rzeki Dunajec. W czasie spływu można podziwiać piękne skały i wąwozy oraz obcować z  dziką przyrodą.

Relaksująca atmosfera

Spływ Dunajcem to wspaniała okazja, aby odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się wśród pięknej przyrody. Można się tu wyciszyć i poczuć spokój dostępny tylko na łonie natury.

Łatwa trasa

Aby, wziąć udział w spływie Dunajcem nie trzeba mieć specjalnych umiejętności pływackich ani doskonałej kondycji. Trasa jest łatwa i przyjazna dla każdego, bez względu na wiek czy doświadczenie.

Atrakcyjna cena

Cena za spływ Dunajcem Zakopane jest relatywnie niska w porównaniu do innych atrakcji turystycznych. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi widokami i wspaniałą przyrodą za niewielką cenę i w kameralnym towarzystwie.

Wygodne i bezpieczne łodzie

Tratwy wykorzystywane do spływu Dunajcem są wygodne i bezpieczne. Zapewniają przy tym wysoki komfort i stabilność, pozwalając cieszyć się spływem bez żadnych obaw.

Możliwość poznania historii i kultury regionu

Podczas spływu Dunajcem można posłuchać opowieści przewodnika na temat historii i kultury regionu Pienin. Można również zobaczyć zabytkowe obiekty, takie jak zamki czy kościoły, które są integralną częścią piękna regionu.

Ekologiczna wycieczka

Aby, popłynąć Dunajcem, nie potrzeba hałaśliwych silników spalinowych. Całość opiera się na niezawodnej konstrukcji drewnianych tratw, które płyną wraz z wartkim nurtem rzeki, nie mącąc hałasem piękna otaczającej Cię przyrody.

Spływ Dunajcem w Zakopanem to wspaniała wycieczka, z której warto skorzystać przynajmniej raz w życiu. W czasie jej trwania będziesz mógł się cieszyć pięknymi krajobrazami i odpoczniesz od codziennych obowiązków. Jak zorganizować taką wycieczkę? Możesz to zrobić na własną rękę lub skorzystać z kompleksowej oferty spływu Dunajcem, przygotowanej przez biuro turystyczne w Zakopanem CTT Travel.
 
art. sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń: