Jesień nad morzem? Czemu nie!

By Żeglarz (Own work) [CC-BY-2.5-pl], via Wikimedia Commons By Żeglarz (Own work) [CC-BY-2.5-pl], via Wikimedia Commons

Urlop nad morzem jesienią? Czemu nie! Rozpoczął się najpiękniejszy, najbardziej urzekający kolorami sezon turystyczny – złota jesień. Warto skorzystać ze sprzyjającej aury i wybrać się na Pomorze. Oto TOP 8 atrakcji turystycznych – dla wszystkich tych, którzy poszukują autentycznych doświadczeń i niestandardowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.1. Oddychający bursztyn

Zwiedzając Gdańsk zajrzyj koniecznie do dzielnicy Dolne Miasto. Przy ulicy Szopy pod wiaduktem znajdziesz niebanalną atrakcję turystyczna na Szlaku Bursztynowym - Amber Drops, intrygującą instalację w przestrzeni miejskiej. Tworzą ją wykonane z masy żywicznej kamienie, osadzone w piasku z wbudowanym systemem oświetlenia LED, które jarząc się z różnym natężeniem, podświetla kamienie w rytmie imitującym oddychającego człowieka. Niespodziankę stanowią zatopione w masie przedmioty codziennego użytku – telefony, okulary, nożyczki… Ich odkrywanie i identyfikowanie to świetna zabawa. Instalację najlepiej zwiedzać po zmroku - te wrażenia zapamiętasz na długo!

2. Bursztynowe warsztaty

fot. Maciek Nicgorski
Jeśli chcesz poznać sekret bursztynu to zajrzyj koniecznie do Manufaktury Bursztynu S A w Gdyni lub oddziału w Gdańsku, zlokalizowanego przy multimedialnym Muzeum Bursztynu. S A to największy i chyba najbardziej znany w Polsce zakład jubilerski specjalizujący się w obróbce bursztynu. To, co wyróżnia Manufakturę na tle innych galerii, to również tzw. AmberEmotions - program zwiedzania dla zorganizowanych grup turystycznych. To tutaj nauczysz się rozróżniać bursztyn bałtycki od falsyfikatów, poznasz jego właściwości, zobaczysz jak obrabia się bursztyn, a przy tym posłuchasz wielu ciekawych historii i ciekawostek.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy