Kemping dla ekstremalnych podróżników

Pojęcie kemping nabiera nowego wymiaru. Tradycyjne trójkątne namioty powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują finezyjne konstrukcje, rodem z filmów science-fiction. Brytyjska firma stworzyła cylindryczną kabinę, wzorowaną na kadłubie samolotu, którą można rozstawić na stromym zboczu lub powiesić między drzewami. Pozwala to cieszyć się urokami dzikiej przyrody w całkiem komfortowych warunkach.


Fuselage, to domek na drzewie, który można ustawić niemal wszędzie, nawet na najbardziej wymagającym terenie. Nazywany przez firmę „kabiną ekstremalną”, cylindryczne mieszkanie czerpie inspirację z nowoczesnego projektu lotniczego ze względu na jego trwałą i lekką konstrukcję. Kadłub o wymiarach 3 na 5 metrów, można postawić w najdzikszych miejscach na świecie. Nieodłączna prostota procesu montażu pozwala na lokalizację w odległych miejscach bez użycia ciężkich maszyn, minimalizując wpływ na lokalną ekologię.
W całym procesie produkcji kadłub dostosowuje się do naturalnego otoczenia. Jest zbudowany z materiałów pochodzących z lokalnych źródeł, nadających się do recyklingu i może być zawieszony na drzewach lub zamontowany na podwyższonej konstrukcji, co eliminuje potrzebę stosowania dużych fundamentów.

Kabina pokryta jest aluminiową powłoką, która tworzy wodoszczelną barierę. Jej lustrzana struktura sprawia, że w kabinie odbija się całe otoczenie, dając wrażenie przestrzenności. W drewnianej kabinie znajdują się duże okna z podwójnymi szybami, które przepuszczają dużą ilość naturalnego światła. Wytrzymała konstrukcja jest odporna na najbardziej wymagające środowisko, podczas gdy ruchome stopy dostosowują się do pochyłych lub nierównych terenów.

Wewnątrz znajdują się piętrowe łóżka, stół i zintegrowane schowki. W podstawowym modelu nie ma łazienki ani kuchni, ale za dodatkową opłatą kadłub może zostać poszerzony o aneks kuchenny i WC z prysznicem. Jeżeli mamy budżet, to można zamontować też klimatyzację wraz z oświetleniem LED, piec na drewno, ogrzewanie promiennikowe i panele słoneczne, które sprawiają, że kadłub sprawdzi się nawet w ostrzejszym klimacie.

Cena kadłuba zaczyna się od 26,000 £. Za bardziej wypasioną wersję – z łazienką i kuchnią – trzeba zapłacić odpowiednio więcej. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie producenta Tree Tents International.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. “”; treetents.co.uk; 2019-08-11
Ocena (3.2) Oceń: