Kraków z perspektywy rowerowego siodełka

Fot. freeimages.comFot. freeimages.com

Jak podróżować aktywnie i wygodnie? Wystarczy wsiąść w samochód i jechać w Polskę, nie zapominając o zabraniu roweru! W królewskim Krakowie znajdziesz doskonałe tereny do jazdy i miejsca do wypoczynku.

Kraków to nie tylko Wawel, krakowski Kazimierz czy największe w Polsce Muzeum Lotnictwa Polskiego. Oprócz pieszych wycieczek po starówce miasto ma do zaoferowania równie atrakcyjne punkty do zwiedzania na rowerze.

W Krakowie jedź szlakiem przygody i przyrody

Rower to świetny środek transportu – pozwala uciec przed miejskimi korkami, podziwiać najpiękniejsze widoki i zdobywać miejsca, do których nie dojedzie się samochodem, a piesza wyprawa może być zbyt męcząca. Wielbiciele dwóch kółek znajdą w Krakowie doskonałą trasę rowerową, prowadzącą przez Bulwary Wiślane. Ciekawa wycieczka czeka nas na szlaku do Tyńca – po drodze natkniemy się na opactwo benedyktyńskie. Po wizycie w klasztorze i zaopatrzeniu się w kilka benedyktyńskich smakołyków, takich jak wiśnie po krzyżacku czy konfitura niewiernych z cytryn, ruszamy do stopnia wodnego Kościuszko, gdzie czeka na nas most długości 183,6 metrów i wspaniałe widoki na Wisłę. Jeśli komuś nie wystarcza rowerowa przejażdżka, może skorzystać z toru kajakarstwa górskiego na odcinku Tyniec – Kraków.

Z Krakowa Bulwarami Wiślanymi dotrzemy do Niepołomic, gdzie znajdziemy zamek królewski przez wielu uznawany za dorównujący urodzie Wawelowi. Można też zrobić sobie krótką przerwę na spotkanie z kulturą. Zanim do kin wejdzie film o Tadeuszu Kantorze, którego zagra Borys Szyc, można odwiedzić Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka.

Szlak bulwarów wiślanych to: Tyniec – ul. Boguciańska – Stopień Wodny Kościuszko – ul. Tyniecka – ul. Marii Konopnickiej – Bulwary Wiślane – Niepołomice.

Wypoczywając aktywnie nie zapomnij o chwili relaksu i odprężenia. Nie szukaj daleko! Sprawdź sieć AccorHotels i wybierz swój hotel w dogodnych lokalizacjach w całej Polsce.
W Krakowie zobacz wyjątkowy most

Kraków zyskał miano jednego z najpiękniejszych polskich miast, a to zobowiązuje. Nic dziwnego, że królewski gród postanowił dorównać światowym stolicom europejskim i na wzór najsłynniejszego rzymskiego mostu Ponte Milvi, który zdobią kłódki, w Krakowie powstał most miłości na Kładce Biernatka. A czy Ty zawiesiłeś już na nim swoją kłódkę? Jedno jest pewne – w Krakowie zakocha się każdy, kto choć raz odwiedzi to miasto.

W Krakowie odpoczywaj z widokiem na Wawel

Jazda na rowerze potrafi zmęczyć nawet wytrawnego rowerzystę. Z tego powodu ważne jest, by hotel znajdował się blisko i mógł zapewnić dodatkowe atrakcje dla zmęczonych podróżnych. Elegancki wystrój i czterogwiazdkowy komfort czekają na gości Novotel Kraków City, zlokalizowanego tuż obok Wawelu.

Co znajdziesz w hotelu? Wszystko, czego potrzebujesz, aby odpocząć – nowocześnie urządzone pokoje, wewnętrzny, ogrzewany basen, jacuzzi i salon fitness. Jeśli to dla Ciebie zbyt mało, możesz skorzystać z odprężających masaży oraz gorącej sauny. Wycieczki rowerowe wpływają na produkcję endorfin i pobudzają apetyt. Dlatego najlepiej zaspokoisz kulinarne apetyty w restauracji, gdzie skosztujesz doskonałych dań kuchni z całego świata. Uwielbiasz jazdę na rowerze, ale nie chcesz zabierać go ze sobą? Nie musisz. W hotelu masz możliwość wypożyczenia roweru.
Artykuł sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy