Spływ kajakowy – jak się przygotować?

Jak przygotować się do spływu kajakowego? Jak wygląda kilkudniowy spływ kajakowy? Jak płynie się kajakiem po rzece i czy jest to forma wypoczynku jest dla każdego?

 

Polacy polubili aktywny wypoczynek. Zamiast leniuchować nad basenem, wolimy wybrać się na górską wędrówkę czy nad wodę. Coraz większą popularnością cieszą się też spływy kajakowe. Co musisz wiedzieć, zanim chwycisz wiosło i wypłyniesz na otwartą wodę? Radami dla początkujących dzielą się eksperci z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus.


Na początek krótka trasa


Jeśli na spływ kajakowy wybierasz się po raz pierwszy – lepiej poszukaj ofert jednodniowych spływów. Jeżeli taka forma wypoczynku przypadnie ci do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na kilkudniowy spływ jeszcze tego samego lata!


Bezpieczne kajaki dla małych i dużych


W spływach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Uczestnikami spływów są osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny z dziećmi, studenci, seniorzy. Na spływie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego organizatorzy stawiają na bardzo stabilne kajaki SZOT Komfort, wyposażone w miękkie siedziska oraz kamizelki asekuracyjne.


Ponadto przed każdym spływem przeprowadzany jest instruktaż dotyczący trasy spływu, technik wiosłowania, jak również bezpiecznego pływania – dlatego to dobry sposób na aktywny wypoczynek nawet dla nowicjuszy.


Jezioro czy rzeka?


Spływy kajakowe organizowane są na jeziorach (np. Wielkie Jeziora Mazurskie) oraz na rzekach (np. spływ Rospudą). Różnice są zauważalne gołym okiem – jeziora to duże zbiorniki wodne, duża odkryta przestrzeń i woda stojąca, a co za tym idzie – brak przeszkód na trasie spływu. Rzeki mają własny nurt, wiele zakrętów i przeszkód leżących w wodzie, co powoduje dodatkową atrakcję dla uczestników.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy