Poznaj Dobrą Żywność
Poznaj Dobrą Żywność
Po raz kolejny producentom produktów najwyższej jakości rozdane zostały znaki „PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność”. Przyznano je 223. produktom, wśród których są wyroby mleczarskie, słodycze, świeże oraz przetworzone owoce i warzywa, wędliny, wyroby garmażeryjne oraz produkty alkoholowe.
Zdrowa żywność czy oszustwo?
Czy wiesz co jesz?
Jakość produktów spożywczych jest coraz gorsza. Okazuje się, że producenci świadomie fałszują żywność. Do takich wniosków można dojść po lekturze raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Ekologiczne owoce popularne w Belgii
Ekologiczne owoce popularne w Belgii
W Belgii stale rośnie popyt na owoce ekologiczne. Największą popularnością cieszą się ekologiczne jabłka przeznaczone do produkcji soku, ale również z dużym zainteresowaniem spotykają się odmiany do bezpośredniego spożycia.
Dzika żywność
O jedzeniu dzikich roślin i rodzimych bezkręgowców  rozmawiamy z dr. Łukaszem Łuczajem – biologiem i twórcą warsztatów kulinarnych „kuchnia na dziko”.
Żywność organiczna zdrowsza?
Żywność organiczna zdrowsza?
Zdaniem naukowców z Londyńskiej School of Hygiene & Tropical Medicine, którzy przeprowadzili badania na zlecenie rządu brytyjskiego, żywność ekologiczna nie cechuje się wyższymi wartościami odżywczymi i walorami zdrowotnymi w porównaniu do zwykłej żywności.
Reklama jogurtów zakazana
Reklama jogurtów zakazana
Reklama telewizyjna firmy Danone, informująca o tym, że jogurt Actimel wspiera naturalną odporność dzieci, została zakazana przez brytyjski urząd etyki reklamy. Advertising Standards Authority (ASA) argumentuje, że reklama nie może być pokazywana w dotychczasowej formie, gdyż wprowadza w błąd.
Czy jemy GMO?
Czy jemy GMO?
Każdy ma prawo wiedzieć co znajduje się w produktach spożywczych. Jednak w interesie producentów nie zawsze jest przekazywanie konsumentom pełnej informacji.  Czy w żywności znajdują się organizmy modyfikowane genetycznie?
Sprawiedliwa żywność
Sprawiedliwa żywność
Oprócz troski o środowisko naturalne produkt ekologiczny powinien być wytworzony przy zachowaniu szacunku dla człowieka i jego pracy. Na niektórych produktach można natknąć się na znak Sprawiedliwego handlu (Fair trade), co oznacza, że zostały one wytworzone w ramach współpracy bogatych ...
Pij wodę i bądź aktywny
Pij wodę i bądź aktywny
Według niektórych modeli piramid żywieniowych ruch i aktywność fizyczna znajdują się u samej podstawy, jako najbardziej istotny element zdrowego życia. Pamiętajmy także, żeby wypijać każdego dnia odpowiednią ilość wody, zależnie od naszej aktywności i wynikających z tego strat wody w organizmie.
Znany batonik będzie fair trade
Znany batonik będzie fair trade
Firma Cadbury rozpoczęła w tym tygodniu produkcję znanych batoników Dairy Milk z produktów pozyskanych na zasadach sprawiedliwego handlu. Jest to najbardziej znaczące w historii przekształcenie popularnego wyrobu w produkt Fair Trade - poinformował The Guardian.
Pasaż zakupowy